Vojvođanska liga – Sever: Gradištanci na pobedničkom koloseku

27.10.2020. 09:37 09:43

Vojvodina (BG) – Bačka (P)  4:0 (2:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. sudija: Pilić (Kula). Strelci: B. Jelić u 20, Đekić u 39, Preradov u 62. i Džigurski (iz penala) u 82. minutu. Žuti kartoni: B. Jelić i trener Dabižljević (Vojvodina), Džems i trener Zinaja (Bačka). Crveni karton: Đuranović (Bačka) u 82. minutu.

VOJVODINA: Milovanov 8, N. Ćulum 7, Marković 7, Bilbija 7, Preradov 8, Đekić 7,5, Vinović 7,5 (od 55. Pelengić 7), Dabižljević 7,5 (od 66. Mesaroški -), Vranješ 6,5 (od 66. Džigurski -), B. Jelić 7,5 (od 85. Preradov -), B. Ćulum 6,5 (od 85. Kudrić -).

BAČKA: Sabo 5, Džems 5,5, Kolundžić 5,5, Đuranović 5, Kujundžić 5,5, Čabrilo 6 (od 77. Vuković -), Mio. Panić 5, Šijačić 6, Dondur 5 (od 46. Jeknić 5,5), Mar. Panić 5 (od 89. Krkajlić -), Milijašević 5,5 (od 89. Bačić -).

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta vratili su se na pobednički kolosek. Kratko je trajalo ispitivanje po kišom ovlaženom terenu u Bačkom Gradištu, jer je već u 20. minutu bilo 1:0. Mladi Uroš Preradov je izvrsno prošao po levoj strani i idealno centrirao iz punog trka, a prvi „snajperista“ lige Bratislav Jelić je utrčao i glavom ukucao loptu u mrežu. U 39. minutu bilo je 2:0. Nenad Vinović je iz desnog ugla izvrsno centritao, a Bojan Đekić najviše skočio i na atraktivan način glavom poslao loptu u mrežu. U samom finišu prvog poluvremena penal za goste, jer će sudija Strahinja Pilić iz Kule procenio da je lopta pogodila u ruku Vinovića. Miodrag Panić je izveo najstrožu kaznu, a Isidor Milovanov odbranio udarac.

U nastavku i Gradištanci su opostigli još dva pogotka. Pvo je  Preradov iz skraćenog kornera na iznenađenje svih pogodio mrežu, a konačan rezultat postavio je Marko Džigurski iz penala.

V. Jankov

SrbobranNjegoš 3:2 (2:0)

SRBOBRAN: Stadion u Šumici, sudija: Kuzmanović (Kula), strelci: N. Tešanović u 2, Glendža u 29. i 90. za Srbobran, a D. Tešanović (iz penala) u 78. i Mrvaljević u 94. minutu za Njegoš, žuti kartoni: Radojković (Srbobran), I. Kočiš, Bojović (Njegoš).

SRBOBRAN: Babin 7,5, Vidaković 7, Glendža 9, Jovanović 7, Klipić 7 (od 74. Hodonicki - ), Kenji 7, Radojković 8,5, N. Tešanović 8 (od 80. Dukić - ), Marjanov 7,5, Živanović 7 (od 58. Zeljić 7), Pavićević 7.

NJEGOŠ: Marović 6, Varga 6 (od 46. Žmukić 6,5), Vujošević 6,5, I. Kočiš 7, D. Tešanović 7, Bogavac 7, Nikić 6,5 (od 72. Buganik - ), Mrvaljević 7, Bojović 7, S. Kočiš 6,5, Bičkeji 6,5.

Četa trenera Dušana Medića, požrtvovanom igrom, osvojila je važne bodove, a slavlje je nagovestio pogodak Nemanje Tešanovića, udarcem glavom, posle asistencije Aleksandra Marjanova. Najlepši detalj, viđen je u 29. minutu, kada je Saša Glendža nanizao četvoricu i efektno pogodio metu.  Gosti iz Lovćenca, kratkotrajno su uneli neizvesnost, pošto je Darko Tešanović realizovao najstrožu kaznu. Aleksa Dukić je servirao loptu, kao na tacni, a raspoloženi Glendža je dodao još jednu recku – 3:1.

Reviju golova, upotpunio je Miloš Mrvaljević, u poslednjim sekundama.

M. Men.

Tavankut - Mladost (BP) 3:1 (1:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta: sudija: Ćeranović (Lovćenac), strelci: Vojnić u 26. i 73. (oba iz penala), Šimić u 48. za Tavankut, Kanja u 70. minutu za Mladost.

TAVANKUT: Lebović 7, Kujundžić 7, Sloboda 7, Gratović 7, N. Skenderović 7, Bursać 8, Vujić 7 (Spremo 7), Vizin 7, N. Skenderović 7, (Tumbas 6,5), Šimić 7,5 (Pejić 6,5), Vojnić 8.

MLADOST: Lenja 6,5, Ožvat 6,5, Jakuš 6,5, Šproh 6,5, Brajković 6, Plavišić 6 (kanja 7), Đaković 6,5, Ivetić 6,5, Stojaković 7, Fabri 6,5, Berenji 6,5.

Tavankućati su odlično odigrali utakmicu, bili su nadmoćniji svih 90. minuta igre i zasluženo pobedili. Najbolji igrač na terenu Dario Vojnić je uspešno realizovao oba opravdano dosuđena kaznena udarca, a treći gol je deo Šimića, posle odličnog centaršuta Nebojše Skenderovića. Gosti su samo malo podgrejali nade da mogu izbeći poraz, posle pogotka rezerviste Kanja, ali u tome nisu uspeli. Do kraja susreta Tavankućani su imali još dve-tri stopostotne šanse, ali nisu iskoristili.

S. St.

Crvenka - Hercegovac 1:1 (1:0)

CRVENKA: Stadion “Milorad Džomba”, sudija: Vračar (Sombor). Strelci: Babić u 3. za Crvenku, a Ileš u 57. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Trifunović (Crvenka), a Ivelja, Bajić i Smajić (Hercegovac).

CRVENKA: Gostović 7, Đuričković 6 (Končar), Ivić 7, J. Subotić 6, Mi. Kerekeš 6, Pešić 6, M. Subotić 6, Trifunović 7, Ma. Kerekeš 6, Bulatović 6, Babić 7.

HERCEGOVAC: Lukač 7, Dujaković 6, Horvatić 6, Babić 7, Bajić 7, Andefilić 6, Ivelja 7, Vujović 6 (Smajić 7), Dmitrović 7, Novčić 7, Ileš 8.

Nakon uvodnih minuta usledio je prvi napad domaćih fudbalera i odlična asistencija Marka Kerekeša. Loptu je na ivici kaznenog prostora prihvatio Babić i sigurnim udarcem doveo Crvenku u vođstvo u 3. minutu. Očekivalo se da će ovo biti uvod u sigurnu i ubedljivu pobedu, ali je igra u daljem toku utonula u sivilo i do kraja prvog poluvremena bez ozbiljnije prilike pred oba gola.

U nastavku susreta gosti su bili ubedljiviji i imali terensku incijativu. Uspeli su u 57. minutu da je i krunišu izjednačujućim golom, koji je postigao njihov najbolji igrač Ileš, koji je uleteo u kazneni prostor i neodbranjivim udrcem pogodio mrežu.

T. Jovović

Obilić - Vojvodina (T) 2:0 (1:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilić. Sudija:  LJ. Berenji (Beograd). Strelci: Borenović u 15. i Rankov u 47. minutu. Žuti kartoni: Nikšić, Glogovac, Rankov (Obilić), Jovanov i Mustafović (Vojvodina).

OBILIĆ: Čanadi 7, Nikšić 7 (Pantelin 7), Momčilov 7, Terzin 7, Đukić 7, Krasin 7 (Rajkov -), Glogovac 8, Rankov 7,5, Borenović 7,5, Savić 7(Janković 7), Mijić 7.

VOJVODINA: Bugarski 6, Jovanov 6, Ramić 6, Mustafović 6,5, Turi 6, Milovanović 5,5 (M. Ranisavljev 6), Vučić 5,5 (Stanojev 5,5), Familić 6, Vujanović 6 (Subić -), D. Ranisavljev 5,5 Nenadić 6 (Cvijić 5,5).

Derbi začelja pripao je Novokneževčanima, koji su najzad zaigrali dobro i ostvarili drugu pobedu ove sezone. Ovom pobedom novokneževački vitezovi su fenjer predali gostima iz Tovariševa.

Oba gola postignuta su nakon kornera. U 15. minutu odbranu gostiju nadmudrio je Dragan Borenović, a za konačan rezultat tek što je počelo drugo poluvreme efikasan je bio Nikola Rankov.

M. Mitrović

Obilić - Vojvodina (T) 2:0, Vrbas - Bajša 2:1, Crvenka - Hercegovac 1:1, Vojvodina (BG) - Bačka (P) 4:0, Srbobran - Njegoš 3:2, Radnički (S) - Mladost (T) 0:2, ČSK Pivara - Krila Krajine 0:1, Tavankut - Mladost (BP) 3:1, Mladost (A) - Tekstilac 1:1.

1. Vojv. (BG)       12     9      2      1      24:6  29

2. Mlad. (BP)     12     8      1      3      33:12        25

3. Mladost (T)    12     8      1      3      27:14        25

4. Bajša    12     7      4      1      20:10        25

5. Tekstilac      12     6      5      1      21:8  23

6. Mladost (A)   12     6      5      1      20:9  23

7. ČSK Pivara    12     5      4      3      17:12        19

8. Tavankut       12     4      5      3      18:11        17