108.3501

Војвођанска лига – Север: Градиштанци на победничком колосеку

27.10.2020. 09:37 09:43

Војводина (БГ) – Бачка (П)  4:0 (2:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. судија: Пилић (Кула). Стрелци: Б. Јелић у 20, Ђекић у 39, Прерадов у 62. и Џигурски (из пенала) у 82. минуту. Жути картони: Б. Јелић и тренер Дабижљевић (Војводина), Џемс и тренер Зинаја (Бачка). Црвени картон: Ђурановић (Бачка) у 82. минуту.

ВОЈВОДИНА: Милованов 8, Н. Ћулум 7, Марковић 7, Билбија 7, Прерадов 8, Ђекић 7,5, Виновић 7,5 (од 55. Пеленгић 7), Дабижљевић 7,5 (од 66. Месарошки -), Врањеш 6,5 (од 66. Џигурски -), Б. Јелић 7,5 (од 85. Прерадов -), Б. Ћулум 6,5 (од 85. Кудрић -).

БАЧКА: Сабо 5, Џемс 5,5, Колунџић 5,5, Ђурановић 5, Кујунџић 5,5, Чабрило 6 (од 77. Вуковић -), Мио. Панић 5, Шијачић 6, Дондур 5 (од 46. Јекнић 5,5), Мар. Панић 5 (од 89. Кркајлић -), Милијашевић 5,5 (од 89. Бачић -).

Фудбалери Војводине из Бачког Градишта вратили су се на победнички колосек. Кратко је трајало испитивање по кишом овлаженом терену у Бачком Градишту, јер је већ у 20. минуту било 1:0. Млади Урош Прерадов је изврсно прошао по левој страни и идеално центрирао из пуног трка, а први „снајпериста“ лиге Братислав Јелић је утрчао и главом укуцао лопту у мрежу. У 39. минуту било је 2:0. Ненад Виновић је из десног угла изврсно центритао, а Бојан Ђекић највише скочио и на атрактиван начин главом послао лопту у мрежу. У самом финишу првог полувремена пенал за госте, јер ће судија Страхиња Пилић из Куле проценио да је лопта погодила у руку Виновића. Миодраг Панић је извео најстрожу казну, а Исидор Милованов одбранио ударац.

У наставку и Градиштанци су опостигли још два поготка. Пво је  Прерадов из скраћеног корнера на изненађење свих погодио мрежу, а коначан резултат поставио је Марко Џигурски из пенала.

В. Јанков

СрбобранЊегош 3:2 (2:0)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Н. Тешановић у 2, Гленџа у 29. и 90. за Србобран, а Д. Тешановић (из пенала) у 78. и Мрваљевић у 94. минуту за Његош, жути картони: Радојковић (Србобран), И. Кочиш, Бојовић (Његош).

СРБОБРАН: Бабин 7,5, Видаковић 7, Гленџа 9, Јовановић 7, Клипић 7 (од 74. Ходоницки - ), Кењи 7, Радојковић 8,5, Н. Тешановић 8 (од 80. Дукић - ), Марјанов 7,5, Живановић 7 (од 58. Зељић 7), Павићевић 7.

ЊЕГОШ: Маровић 6, Варга 6 (од 46. Жмукић 6,5), Вујошевић 6,5, И. Кочиш 7, Д. Тешановић 7, Богавац 7, Никић 6,5 (од 72. Буганик - ), Мрваљевић 7, Бојовић 7, С. Кочиш 6,5, Бичкеји 6,5.

Чета тренера Душана Медића, пожртвованом игром, освојила је важне бодове, а славље је наговестио погодак Немање Тешановића, ударцем главом, после асистенције Александра Марјанова. Најлепши детаљ, виђен је у 29. минуту, када је Саша Гленџа нанизао четворицу и ефектно погодио мету.  Гости из Ловћенца, краткотрајно су унели неизвесност, пошто је Дарко Тешановић реализовао најстрожу казну. Алекса Дукић је сервирао лопту, као на тацни, а расположени Гленџа је додао још једну рецку – 3:1.

Ревију голова, употпунио је Милош Мрваљевић, у последњим секундама.

М. Мен.

Таванкут - Младост (БП) 3:1 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута: судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Војнић у 26. и 73. (оба из пенала), Шимић у 48. за Таванкут, Кања у 70. минуту за Младост.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Кујунџић 7, Слобода 7, Гратовић 7, Н. Скендеровић 7, Бурсаћ 8, Вујић 7 (Спремо 7), Визин 7, Н. Скендеровић 7, (Тумбас 6,5), Шимић 7,5 (Пејић 6,5), Војнић 8.

МЛАДОСТ: Лења 6,5, Ожват 6,5, Јакуш 6,5, Шпрох 6,5, Брајковић 6, Плавишић 6 (кања 7), Ђаковић 6,5, Иветић 6,5, Стојаковић 7, Фабри 6,5, Берењи 6,5.

Таванкућати су одлично одиграли утакмицу, били су надмоћнији свих 90. минута игре и заслужено победили. Најбољи играч на терену Дарио Војнић је успешно реализовао оба оправдано досуђена казнена ударца, а трећи гол је део Шимића, после одличног центаршута Небојше Скендеровића. Гости су само мало подгрејали наде да могу избећи пораз, после поготка резервисте Кања, али у томе нису успели. До краја сусрета Таванкућани су имали још две-три стопостотне шансе, али нису искористили.

С. Ст.

Црвенка - Херцеговац 1:1 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион “Милорад Џомба”, судија: Врачар (Сомбор). Стрелци: Бабић у 3. за Црвенку, а Илеш у 57. минуту за Херцеговац. Жути картони: Трифуновић (Црвенка), а Ивеља, Бајић и Смајић (Херцеговац).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ђуричковић 6 (Кончар), Ивић 7, Ј. Суботић 6, Ми. Керекеш 6, Пешић 6, М. Суботић 6, Трифуновић 7, Ма. Керекеш 6, Булатовић 6, Бабић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Дујаковић 6, Хорватић 6, Бабић 7, Бајић 7, Андефилић 6, Ивеља 7, Вујовић 6 (Смајић 7), Дмитровић 7, Новчић 7, Илеш 8.

Након уводних минута уследио је први напад домаћих фудбалера и одлична асистенција Марка Керекеша. Лопту је на ивици казненог простора прихватио Бабић и сигурним ударцем довео Црвенку у вођство у 3. минуту. Очекивало се да ће ово бити увод у сигурну и убедљиву победу, али је игра у даљем току утонула у сивило и до краја првог полувремена без озбиљније прилике пред оба гола.

У наставку сусрета гости су били убедљивији и имали теренску инцијативу. Успели су у 57. минуту да је и крунишу изједначујућим голом, који је постигао њихов најбољи играч Илеш, који је улетео у казнени простор и неодбрањивим удрцем погодио мрежу.

Т. Јововић

Обилић - Војводина (Т) 2:0 (1:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилић. Судија:  Љ. Берењи (Београд). Стрелци: Бореновић у 15. и Ранков у 47. минуту. Жути картони: Никшић, Глоговац, Ранков (Обилић), Јованов и Мустафовић (Војводина).

ОБИЛИЋ: Чанади 7, Никшић 7 (Пантелин 7), Момчилов 7, Терзин 7, Ђукић 7, Красин 7 (Рајков -), Глоговац 8, Ранков 7,5, Бореновић 7,5, Савић 7(Јанковић 7), Мијић 7.

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6, Јованов 6, Рамић 6, Мустафовић 6,5, Тури 6, Миловановић 5,5 (М. Ранисављев 6), Вучић 5,5 (Станојев 5,5), Фамилић 6, Вујановић 6 (Субић -), Д. Ранисављев 5,5 Ненадић 6 (Цвијић 5,5).

Дерби зачеља припао је Новокнежевчанима, који су најзад заиграли добро и остварили другу победу ове сезоне. Овом победом новокнежевачки витезови су фењер предали гостима из Товаришева.

Оба гола постигнута су након корнера. У 15. минуту одбрану гостију надмудрио је Драган Бореновић, а за коначан резултат тек што је почело друго полувреме ефикасан је био Никола Ранков.

М. Митровић

Обилић - Војводина (Т) 2:0, Врбас - Бајша 2:1, Црвенка - Херцеговац 1:1, Војводина (БГ) - Бачка (П) 4:0, Србобран - Његош 3:2, Раднички (С) - Младост (Т) 0:2, ЧСК Пивара - Крила Крајине 0:1, Таванкут - Младост (БП) 3:1, Младост (А) - Текстилац 1:1.

1. Војв. (БГ)       12     9      2      1      24:6  29

2. Млад. (БП)     12     8      1      3      33:12        25

3. Младост (Т)    12     8      1      3      27:14        25

4. Бајша    12     7      4      1      20:10        25

5. Текстилац      12     6      5      1      21:8  23

6. Младост (А)   12     6      5      1      20:9  23

7. ЧСК Пивара    12     5      4      3      17:12        19

8. Таванкут       12     4      5      3      18:11        17