Sremska liga: Golubinčani ispustili pobedu

26.03.2019. 10:11 10:15

Jadran - Partizan 2:2 (1:0)

GOLUBNCI: Igralište Jadrana, gledalaca 400, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Marković u 5. (iz penala) i 65.za Jadran, a V. Petrović u 78. i 87. minutu (iz penala ) za Partizan. Žuti kartoni: Maletić, Milaković (Jadran).

JADRAN: Čavić 7, Maletić 7, Bulatović 7, Šestović 7, Branković 7, Radić 7, J. Kojčinović 7 (Tutek), Milaković 7, Rajić 7, Pekić 7, Marković 8 (M. Kojčinović).

PARTIZAN: Stajčić 7, Petković 7, Tripić 7, Trumić 7 (Z. Jovanović), S. Jovanović 7, Aleksić 6 (Pajić 7), V. Petrović 8, G. Radović 7 (Miletić), Đurović 6, D. Petrović 7, M. Radović 7.

Domaćini su igrli dobro u toku celog meča posebno u prvom poluvremenu kada su i poveli. Ali, ni 2:0 nije im bilo dovoljno za konačnu pobedu. Gosti su u poslednjih 20. minuta igre pokazali sve što ih odlikuje u ovom prenstvu. Igrali su veoma kvalitetno. Kapiten Vitojevčana Vladimir Petrović je sve sam učinio da njegov tim ostane neporažen. Prvo je bio strelac posle solo prodora, pa izvanrednog i preciznog šuta, a bio je i siguran sa bele tačke.

I. Malenčić

Budućnost - Donji Petrovci 1:1 (1:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti,  gledalaca 200, sudija Petrović (Šid). Strelci: Roksa u 31. za Budućnost, Čvorkov u 50. minutu za Donje Petrovce. Žuti kartoni: Đorđić, Petrović, Janković (Budućnost), Ružičić, Oljača, Sremčević, Šaša (Donji Petrovci).

BUDUĆNOST: Jokić 7, Đorđić 7, Marjanović 7, Grujić 7, Radosavljević 7, Jeftić 7, Janković 7, Roksa 7, Simovljević 7, Petrović 7 (Simeunović 7), Oparušić 7 (Stanić 7).

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 7, Matić 7, Sremčević 7, Diklić 7, Ružičić 7, Vukajlović 7, Oljača 7, Todorović 7, Čvorkov 7 (Damnjanović 7), Šaša 7 (Janjuz 7).

Rivali, su, odigrali lepu i borbenu utakmicu. Tako lepu utakmicu su ukrasili i strelci Roksa i Čvorkov. Oba gola su postignuta iz slobodnih udaraca sa oko 30 metara.

U prvom poluvremenu domaća ekipa je bila mnogo bolja, dok su u nastavku gosti uspostavili neku ravnotežu i u nekim trenucima igre bili i bolji tim.

M. Simić

Borac (K) - Graničar (A) 2:0 (0:0)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Todorović (Inđija). Strelci: V. Matić u 81.(iz penala) i D. Ilić u 85. minutu. Žuti kartoni: B. Samardžić (Borac), Tomić, N. Mijanović, Kulačanin, V. Mijanović, Simić, Miljenović (Graničar).

BORAC: M. Ilić 7, B. Samardžić 7, M. Matić 7, Radišić 7, Vukosavljević 7, V. Matić 7, D. Samardžić 7, Mirković 8, Pjevac 8, Vujaklija 7 (Aćimnović), Ninković 7 (D. Ilić).

GRANIČAR: Tomašević 7, N. Miljenović 6, N. Mijanović 6, Simić 7, Tomić 7, M. Miljenović 6, Nešković 7, V. Mijanović 7, Knežević 7, Končar 7, Kulačanin 7.

Domaćini bolji rival i u prvom poluvremenu i u nastavku, ali klasični „bunker“ gostiju razbili su tek u finišu utakmice. Prvo su domaćini kaznili goste golom sa jedanaest metara, jer su Adaščani igrali rukom u svom kaznenom prostoru. Potom su gosti primili i gol posle solo prodora Pjevca. Rezervista brzonogi D. Ilić je samo ispratio loptu i sa nekoliko metara je poslao u nebranjeni deo mreže.        Z. Perić

Polet - Železničar 0:0

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Pejović, Dubravac (Polet), Kekić (Železničar).

POLET: Grković 9, Popović 8, Poljak 8, Pejović 8, Knežević 8, Brkić 8, Ivaniš 7 (Inđić), Milić 7, Jović 8 (Dubravac 8), R. Kesić 7 (Srjemac), Delibos 6.

ŽELEZNIČAR: Milinović -, Kekić 6, Rakar 7, Katarić 7, Kostić 7, Krivokuća 6, Jakšić, Jurišić 7, Lukić 7, Andreata 7 (Pavlović 6), Dubajić 6, Milosavljević 6 (Krunić 6).

Igrao se dobar fudbal uz dosta šansi za goste, koji ih nisu iskoristili. Mladi golman Poleta Luka Grković je u nekoliko navrata spasio već „sigurne“ golove. Na drugoj strani kod domaćina kolosalnu šansu propustio je Radovan Kesić. Ali, njegov šut nije bio baš najprecizniji. Lopta je prošla tik pored stative.

B. Rađenović

Borac (M) - Sloven 2:1 (1:0)

MARTINCI: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Tomšić u 44. i Zoranović u 58. (iz penala) za Borac, a Bošković u 68. minutu za Sloven. Žuti kartoni: Šarčević, Džakić (Borac), Dragičević, Batanjski, Simić (Sloven). Crveni karton: Batanjski, posle utakmice za vređanje sudije (Sloven).

BORAC: Kljajić 8, Koprić 8, Žegarac 7 (Vuletić), Damjanović 8, Zoranović 9, Tomšić 8 (Jovelić), Petrović 7, Kovačević 7 (Džakić), Vukadinović 8, Vasilić 8, Šarčević 7.

SLOVEN: Der 8, Lukić 7, Dragičević 8, Topić 7, Stanić 7, Malić 8 (Đurić), Đorđević 7 (Simić), Batanjski 7, Bošković 8 (Selaković), Vidović 8, Nedić.

Bio je to dopadljiv meč u kome su se rivali pošteno borili sa dosta trčanja. Gosti su mogli prvi da dođu u vođstvo, ali je golman Kljajić odbranio šut gostima. Zatim ni Vasilić nije uspeo da savlada Dera sa pet šest metara. U finišu poluvremena Vukadinović je izveo snažno slobodan udarac sa 20 metara. Golman Der je uspeo loptu samo da odbije. Lopta je prosto potom šetala po gol linija, a na nju je natrčao Tomšić i ugurao u mrežu.

U nastavku igre gosti su siguran izvođač sa bele tačke bio je Zoranović. Posle deset minuta igre gosti su smanjili rezultat. Domaća odbrana je ostavila samog Boškovića posle centaršuta na drugoj stativi i domaća mreža se odmah zatresla.

Z. Krstić

Kupinovo - Rudar 0:1 (0:0)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Koldžić (Nikinci). Strelci: Jovanović u 82. minutu. Žuti kartoni: Vukašinovi, Đuričić, Budimičić, Lukač, Naumov (Kupinovo), Stojčić (Rudar).

KUPINOVO: Vukašinović 7, Gavrilović 7, Stajčić 7, Đuričić 7, Budimičić 7 (Z. Jovanović), Balog 7, Naumov 7, Lukač 7, N. Bošković 7, M. Jovanović 7, J. Bošković 7.

RUDAR: Savić 7, Dejić 7, D. Krstić 7, M. Pudar 7, Santrač 7, Jovanović 7, Novaković 7, Stojčić 7, Marković 7, Popović 7 (Ilkić), Dostanić 7 (Manojlović).

Sudija je bio veoma slab, nije dosudio čist penal za domaćine.   Ž. Lukač

Napredak (P) - PSK Putinci 2:0 (0:0)

POPINCI: Stadion Napretka, gledalaca 150, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: Janković u 55. i Pazarski u 85. minutu. Žuti kartoni: S. M. Jovanović (Napredak), Nedimović, Vuković, Adamović (PSK Putinci).

NAPREDAK: Nikolić 7, S. M. Jovanović 7, Đilas 8, Kljajić 8, Ivković 7, Sremac 8, Janković 8, Pazarski 9, Vasilić 8 (Savić 8), Vračev 9, Milenko Jovanović 7 (Erceg 8).

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kvočka 6, Knežević 6, G. Vasiljević 7, S. Alimpić 7, Vidaković 7, Katić 7, Vuković 7, Pešelj 6 (Dereta 6), Adamović 7 (Nedimović 6), Borojević 6 (S. Vasiljević 7).

I pored toga što je gost izgubio utakmicu prikazao je dobru partiju. Gosti nisu imali nikakvu realizaciju šansi pred golom Nikolića. Janković i Pazarski su iskoristili dve dobre i brze kontre, tako da je oba puta izigrana cela gostujuća odbrana, pa golman Milošević nije mogao sprečiti lopte da uđu u mrežu i pored toga što je sve pokušao da spreči golove.

S. Trbojević

Ljukovo - Sloboda 2:1 (1:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 100, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Arsić u 21. i Trivković u 81. za Ljukovo, Kordolup u 30. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Bjeljac (Ljukovo), Knežević (Sloboda).

LJUKOVO: Lukić 7, Grković 7, Blanuša 7, Bošković 7 (Bjeljac), Georgijev 6, Uzelac 8, Arsić 8, Stojanović 6, Makarić 7 (Krstić), Trivković 8, Čučković 7.

SLOBODA: Radosavljević 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Jorgić 7 (Jerković 6), Kordolup 7, Knežević 7, Kuburović 7, Ranđelović 7, Jež 7 (Ašćerić), Mrkajić, Dragojević 7.

Gosti nisu došli do očekivane pobede. Domaćini su poveli preko Arsića iz solo prodora, a onda su iskusni gosti u prvom poluvremenu igrali na brze kontre i tako uspeli da poravnaju rezultat. Kordolup je iz šuta s 20 metara pogodio same rašlje.

U nastavku su Ljukovčani bili bolji rival i nadmašili su igrom i sami sebe. Trivković je iskoristio smušenost u gostujućoj odbrani i lako je matirao odličnog golmana Radosavljevića iz preciznog šuta sa oko 16 metara.

N. Trkulja

MARTINCI: Borac - Sloven 2:1, LJUKOVO: Ljukovo - Sloboda 2:1, POPINCI: Napredak - PSK Putinci 2:0, KLENAK: Borac - Graničar (A) 2:0, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Donji Petrovci 1:1, GOLUBINCI: Jadran - Partizan 2:2, NOVI KARLOVCI: Polet - Železničar 0:0, KUPINOVO: Kupinovo - Rudar 0:1.

1. Železničar    18     12     5      1      39:6  41

2. Jadran             18     13     2      3      40:19        41

3. Sloboda         18     13     2      3      34:13        41

4. Partizan        18     12     3      3      53:14        39

5. Budućnost      18     10     2      6      52:21        32

6. PSK Putinci  18     10     2      6      28:27        32

7. Rudar              18     6      7      5      23:17        25

8. D. Petrovci   18     7      3      8      29:38        24