Sremska liga: Domaćinu poništen gol

13.03.2019. 09:03 09:05

Borac (K) - Sloboda 0:0

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Mirković (Borac), Đuričić, Ašćerić, Ranđelović (Sloboda).

BORAC: M. Ilić 8, B. Samardžić 7, Milutinović 7 (M. Matić 7), V. Matić 7, Vukosavljević 7, D. Samardžić 7, Mirković 7 (Aćimović), Pjevac 8, Vujaklija 7, Ninković 8, Ručnov 7 (D. Ilić).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Jerković 7 (Radošević), V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 6 (Janković 7), Ašćerić 6 (Mrkajić), Kuburović 7, Ranđelović 7, Jež 7, Dragojević 6.

I pored toga što nije bilo golova obe ekipe su  prikazale lep i dopadljiv fudbal. Bio je to pravi derbi kola. Ali, na kraju mnogobrojni gledaoci nisu zadovoljno napustili stadion Borca. Posebno to važi za domaće navijače, jer su smatrali da je Borac u oštećen u 70. minutu kada je Dalibor Samardžić postigao regularan gol. Čak četvorica protivničkih igrača zajedno sa golmanom Radosavljevićem je pogrešilo. Lopte se dokopao Samardžić i poslao loptu u praznu mrežu. Onda je glavni sudija poništio gol. U prvom poluvremenu sudija Ranisavić dosudio nepostojeći penal za goste. Golman domaćih M. Ilić je zaustavio loptu na samoj gol liniji. Jerković je potom izveo traljavo najstrožu kaznu, pa je golman Borca M. Ilić uhvatio živu loptu. Najbolji pojedinac susreta bio je Marko Pjevac.

Z. Perić

Polet - Donji Petrovci 2:0 (0:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 120, sudija Šljepica (Novi Banovci).Strelci: Popović u 77. i Delibos u 86. minutu. Žuti karton: Delibos (Polet).

POLET: Grković 7, Popović 8, Poljak 8, Pejović 8, Knežević 9, Brkić 8, Ivaniš 8 (Srjemac 7), Inđić 7, Jović 7 (Kalezić 8), R. Kesić 8 (Kovačević 7), Delibos 9.

DONJI PETROVCI: Bašić 6,Putica 6, Sremčević 7, Ružičić 6, Vukajlović 6, Oljač 7, Todorović 6, Čvorkov 6, Najić 7, Bomeštar 7 (Damjanović), Jovanpović 6 (Janjuz).

Domaćini su igrli dobro u toku celog meča. Gledaoci su mogli da vide izvanredne golove Miloša Popovića. I Branislav Delibos je bio strelac posle povrtane lopte koju su izbili gostujuću igrači posle centaršuta. Delibos je dočekao loptu na 16 metara i onako iz prve je samo vratio u mrežu pored iznenađenog golmana Bašića.

B. Rađenović

Budućnost - PSK Putinci 4:1 (2:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 100, sudija Banjanin (Morović). Strelci: Roksa u 9. i 45, Janković u 82. i Oparušić u 90. za Budućnost, Vidaković u 14. minutu za PSK Putince. Žuti kartoni: Nedimović, Božić, Knežević (PSK Putinci).

BUDUĆNOST: Jokić 7, Đorđić 7, Marjanović 7, Grujić 7, Radosavljević 7, Janković 8, Roksa 9, Simovljević 7 (Sretenović 7), Petrović 7,  Simeunović 7 (Stanić 7), Oparušić 8 (Veličković 7).

PSK PUTINCI: Milošević 8, Kvočka 6, Knežević 6, Pešelj 6, Alimpić 6, Vidaković 7, Adamović 6, Nedimović 6, Božić 6, G. Vasiljević 6 (Vuković), Katić 6 (S. Vasiljević).

Domaćini su bili bolji rival tokom celog susreta. Da su domaći strelci bili malo precizniji gosti iz Putinaca zasigurno bi pretrpeli još teži poraz.

M. Simić

Jadran - Graničar (A) 2:0 (0:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 300, sudija Miškulin (Ruma). Strelac: Rajić u 48.i 75. minutu. Žuti karton: Marković (Jadran).

JADRAN: Čavić 7, Bulatović 7, Bajić 7, J. Kojčinović 7, Milaković 7, Rajić 8 (M. Kojčinović), Pekić 7, Radić 7 (Bošnjaković), Marković 8, Branković 7, Šestović 7 (Žeželj 7).

GRANIČAR: Tomašević 7, N. Miljenović 6, Skakavac 7, Simić 6, Bojanić 6, Starčević 6 (M. Miljenović 6), Andriška 7, M. Miljanović 6, Knežević 6, Končar 6 (Nešković 6), Kulačanin 6.

Rivali su odigrali lepu i borbenu utakmicu. U kojoj su domaćini imali stalnu inicijativu. Gosti iz Adaševaca orjentisali su se na stalnu odbranu svog gola. Ipak na kraju su dva puta i poklekli. Bile su dovoljne dve asistencije marljivog Markovića, pa su mnogobrojni gledaoci mogli da vide dva izvanredna gola Rajića. Sve u svemu igrači Jadrana su odigrali sigurno i rezultat nije tako ni izostao.

I. Malenčić

Kupinovo - Partizan 0:3 (0:1)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Petrović (Šid). Strelci: V. Petrović u 11.i 80. (iz penala) i Pajić u 57. minutu. Žuti kartoni: Marjanović, Naumov (Kupinovo), Tripić (Partizan).

KUPINOVO: Vukašinović 7, Gavrilović 7, Stajkić 7, Đuričić 7 (Jovanović), Marjanović 7, Balog 7, Lukač 7, Bošković 7 (Vasić), Naumov 6, Jeftić 7 (Madžarević), Grujičić 7.

PARTIZAN: Stajčić 8, Petković 8, Tripić 8, Trumić 8, Z. Jovanović 8, S. Jovanović 8 (Milić), Aleksić 8, Pajić 8 (Tomljanović), V. Petrović 9, Đurović 8, M. Radović 8 (Miletić).

Igrao se dobar fudbal uz dosta šansi za goste, koji su do kraja iskoristli samo tri. Šteta, favorizovani gosti su najavljivali još ubedljiviju pobedu. Mada su se domaćini baš borili za svaku loptu i za što časniji poraz.

Ž. Lukač

Borac (M) - Ljukovo 1:1 (0:0)

MARTINCI: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Jovelić u 72. (iz penala) za Borac, Čučković u 58. minutu za Ljukovo. Žuti kartoni: Grković, Tomšić (Borac), Grković, Tripković, Marković (Ljukovo).

BORAC: Kljajić 8, Koprić, Žegarac 7, Damjanović 7, Zoranović 8, Todorović 7 (Jovelić 7), Kovačević 7 (Erić), Vukadinović 6, Vasilić 6, Vuletić 6, Tomšić 7 (Džakić 7).

LJUKOVO: Milošević 7, Grković 7, Blanuša 7, Bošković 7 (Bjeljac), Georgijev 7, Uzelac 7, Kovačević 7, Stojanović 7 (Vučenović), Makarić 7 (Arsić), Tripković 8, Čučković 8.

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su se rivali pošteno borili. Gosti su u prvom poluvremenu iznenadili borbenom igrom protiv favorizovanog domaćina koji je pored nekoliko šansi promašo i penal. U 25. minutu golman gostiju Milošević je odbranio Vasiliću šut sa bele tačke.

U nastavku Ljukovčani su uspeli da postignu gol i tako kazne promašaje domaćina u prvom poluvremenu. Odlični golman Kljajić je bio nemoćan. Onda su gosti ponovo skrivili najstrožu kaznu. Grković je igrao loptu rukom u svom kaznenom prostoru. Jovelić je bio siguran izvođač penala. Do kraja meča Martičani su propustili dve izgledne prilike za gol a gosti jednu.

Z. Krstić

Rudar - Železničar 0:1 (0:0)

VRDNIK: Stadion Rudara, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelac: Jurišić u 68. minutu (iz penala). Žuti kartoni: D. Pudar, M. Pudar, Stojčić, Dejić (Rudar), Marjanović, Katarić, Dimitrijević, Jurišić (Železničar).

RUDAR: Savić 7, Dejić 7, D. Krstić 7 (D. Pudar 7), M. Pudar 7, Jovanović 7, Santrač 7, Novaković 7 (Popović 7), Stojčić 7, Marković 7, Požarev 7, Dostanić 7.

ŽELEZNIČAR: Milinović 7, Dimitrijević 7, Rakar 7, Katarić 7, Marjanović 7, Kostić 7, Mrđa 7 (Jakšić 7), Jurišić 7, Lukić 7, Andreata 7, Pavlović 7.

U Vrdniku se igrao dobar fudbal. Da je bilo golova iz igre utisak o utakmici bio bi još bolji. Bilo je šansi na obe strane, ali su golmani Savić i Milinović bili na visini zadatka. Posebno čuvar mreže domaćih Savić, koji je ukrotio nekoliko jakih šuteva gostiju. Gosti su slavili zasluženo iz opravdano dosuđenog penala koji je skrivio Dejić nesmotrenim startom.

N. Dević

Napredak (P) - Sloven  2:0 (1:0)

POPINCI: Igralište Napretka, gledalaca 200, sudija Todorović (Inđija). Strelci: Milenko Jovanoić u 23. i Ivković u 83. minutu. Žuti kartoni: S. M. Jovanović, Sremac, Tica, Kljajić, Vračev (Napredak), Nedić, Bošković (Sloven).

NAPREDAK: Nikolić 7, S. M. Jovanović 7, Đilas 7, Kljajić 7, Milenko Jovanović 8, Ivković 8, Sremac 8, Janković 8, Pazarski 8, Vasilić 7 (Tica), Vračev 8 (Erceg 7).

SLOVEN: Der 6, Lukić 6, Dragičević 6, Topić 6, Stanić 6, Batanjski 6, Malić 6 (Bošković), Adamović 6, Đorđević 6 (Selaković), Kljajić 6, Nedić 6.

Popinčani su došli do očekivane pobede, ali teškom mukom. Iskusni gosti iz Rume u prvom poluvremenu su igrali na brze kontre, ali domaćini su uspeli da svaki takav pokušaj gostiju odmah prekinu. Domaćini su poveli tek sredinom poluvremena kada je Milenko Jovanović bio brži od gostujuće odbrane. U drugom poluvremenu u igru je ušao veteran Miodrag Erceg. Ubrzo je iskoristio kontranapad, a onda uposlio Ivkovića, koji je postigao drugi gol za Popinčane.

S. Trbojević

MARTINCI: Borac - Ljukovo 1:1, POPINCI: Napredak - Sloven 2:0, KLENAK: Borac - Sloboda 0:0, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - PSK Putinci 4:1, GOLUBINCI: Jadran - Graničar (A) 2:0, NOVI KARLOVCI: Polet - Donji Petrovci 2:0, KUPINOVO: Kupinovo - Partizan 0:3, VRDNIK: Rudar -Železničar 0:1.

1. Sloboda           16     12     2      2      30:11        38

2. Železničar      16     11     4      1      36:6  37

3. Jadran               16     12     1      3      33:15        37

4. Partizan           16     11     2      3      48:12        35

5. PSK Putin.       16     10     2      4      27:22        32

6. Budućnost         16     9      1      6      45:20        28

7. D. Petrovci      16     7      2      7      26:32        23

8. Polet                16     6      3      7      28:23        21