Sremska liga: Radić matirao Grkovića

21.11.2018. 10:10 10:12

​​​​​​​PSK Putinci - Polet 1:0 (0:0)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, gledalaca 120, sudija Banjanin (Morović).Strelac: Radić u 77. minutu. Žuti kartoni: Stoisavljević, Alimpić (PSK Putinci), Ružičić, Milić, Pejović (Polet).

PSK PUTINCI: Milošević 9, Kvočka 6, Kuburović 7, Jovanov 8, Stoisavljević 7, Alimpić 7 (Zekanović), Savković 6, Vidaković 6, Radić 7 (Dereta), Adamović 7, Bajić 7 (Katić).

POLET: Grković 9, Milić 7, Poljak 7, Pejović 7, Kneževiuć 8, Ružičić 7, Ivaniš 8, Pešterac 7, Jović 8 (Komazec), Todorović 9, Kesić 7.

Lepa fudbalska predstava. Domaćini su igrli dobro u toku celog meča, a, samo su u prih deset minuta promašili četiri zicera. Jednostavno, lopta nije htela u mrežu gostiju ili je odlični golman Grković hrabro intervenisao. I, u drugom poluvremenu, ista slika, kao na početku meča. Domaćini su imali lepe  šanse, a golman Grković je opet bio nesavladiv. Ali, i golman domaćih Milošević je biko na visini zadatka u nekoliko navrata.Odbranio je nekolko strašnih udaraca gostujućih igrača. I onda, u 77.odlučujući momenat u pebedi domaćina.Bojan Radić je izveo slobodan udarac s 30 metara. Lopta je prvo pogodila stativu, pa golmana Grkovića u leđa, pa tek posle toga ušla u mrežu.

Č. Jovičić

Sloboda - Jadran 2:0 (1:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode,  gledalaca 150, sudija Ljubinković (Ruma). Strelac: Knežević u 8. i 56. minutu. Žuti kartoni: Jež, Dragojević, Mitrović (Sloboda), Maletić, J. Kojčinović, Milaković, Čavić, Rajić (Jadran).Crveni kartoni: S. Kovačević igrač na klupi i trener Tomislav Crljen (Jadran).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Arsenović 6, Mitrović 7, Đuričić 7, V. Ninić 8, Kordolup 7, Knežević 8, Ašćerić 7 (P. Majstorović 7), Kresojević 7 (Jež), Dragojević 8 (Radošević).

JADRAN: Čavić 7, Maletić 7, Bulatović 7, Tutek 7, J. Kojčinović 7, Milaković 8 (Knežević), Rajić 7,  Pekić 7, Marković 7, Branković 7, Radić 7.

Iako je bilo hladno vreme rivali su ipak odigrali lepu i borbenu utakmicu. Bio je to pravi derbi kola. Gledaoci su mogli da vide dva izvanredna gola Kneževića. Prvi posle jedne duge akcije pred golom gostiju. Na kraju je Knežević izbio sam ispred golmana Čavića. Drugi gol Knežević je postigao posle kontre, pa idealno centrirane lopte. Opet je bio sam ispred golmana Čavića, i opet golman gostiju nije mogao ništa da učini.

S. Sarić

Graničar (A) - Kupinovo 3:1 (2:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 60, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Bojanić, Budimičić (autogol) i Andriška za Graničar, Lukač za Kupinovo.

GRANIČAR: Dragan Nedinić 7, Dejan Nedinić 7, Končar 7, Skakavac 7, Simić 7, Knežević 7 (M. Miljanović 7), Kulačanin 7 (Subotić 7), Bojanić 7, Nešković 7 (Starčević 7), Andriška 7, Šuša 7.

KUPINOVO: Vukašinović 8, Đuričić 7, Gavrilović 6, Marjanović 6, Budimčić 7, Balog 6, Milutinović 6, Nikolić 6, Bošković 6, Vasić 6, Lukač 7.

Igrao se dobar fudbal uz dosta šansi za Adaševčane. Samo su iskoristili tri i to iz odličnih i brzih akcija u kojima su učestali skoro svi domaći igrači. Gosti su skoro bili nemi posmatrači igre domaćina koja je danas bila mnogo bolja nego u nekim predhodim kolima.   M. Gićanov

Partizan - Železničar 2:1 (1:0)

VITOJEVCI: Igralište  Partizana, gledalaca 100, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: V. Petrović u 45. i Matijević u 65. za Partizan, a Marjanović u 50. minutu za Železničar. Žuti karton: Mlađenović, M. Radović (Partizan), Jurišić, Kekić (Železničar).

PARTIZAN: Stajčić 7, Tripić 7 (Matijević 8), Jovanović 7, Pavlović 7, Aleksić 7 (M. Radović), Pajić 7 (Mirković), V. Petrović 8, G. Radović 7, Đurović 7, Vukolić 7, Mlađenović 7.

ŽELEZNIČAR: Milinović 6, Kekić 6, Katarić 6, Krivokuća 6, Marjanović 7 (Trkulja), Jurišić 5, Lukić 7, Milosavljević 6, Rakar 7, Mrđa 6, Dubajić 6 (Janjuz).

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su gosti u prvom poluvremenu iznenadili lošom i neborbenom igrom, protiv favorizovanog domaćina. Mada su i gosti za mnoge važili da su favoriti, u ovom meču. U nastavku Inđijci su samo uspeli poravnati rezultat. Potom su domaćini postigli gol, preko rezerviste Matijevića, što je i odlučilo, pobednika. Matijević je svojim golom samo, potvrdio zasluženu pobedu domaćina. Gostima je ovo bio prvi poraz u prvenstvui najslabija partija.

S. Saranovac

Sloven - Budućnost 0:8 (0:4)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 100, sudija Čekičević (Morović). Strelci:.Simovljević u 12, 36, 43. i 80, Kljajić u 40, Đukić u 54. i 78. i Janković u 89. minutu. Žuti kartoni: Kljajić (Sloven), Sretenović (Budućnost).

SLOVEN: Der 6, Batanjski 5, Kljajić 5, Kalajdžić 5, Lukić 5 (Krstić), Topić 5, Popović 5, Rakić 5, Stanić 5 (Kondić), Đuknić 5, Kajtazi 5 (Puzić).

BUDUĆNOST: Jokić -, Šarac 8, Grujić 8, Mihailović 8, Jeftić 8, Đukić 9, Janković 8, Simovljević 10 (Sretenović 7), Petrović 8, Kljajić 8 (Igrić 7), Zeljković 8 (Mitrović 7).

Vrlo dobra utakmica u kojoj je plava mašinerija iz Salaša Noćajskog upisala iznenađujuću ubedljivu pobedu petu zaredom u prvenstvu. Gosti su stalno napadali, a Rumljani su izdržavali napade sve do 12. minuta kada je Simovljević postigao svoj prvi gol. I da su gosti bili malo precizniji mogli su slaviti dvocifrenim rezultatom. Ustvari strelci gostiju više su promašili idealnih zicer šansi nego što su postigli golova.

N. Adamović

Ljukovo - Borac (K) 3:1 (0:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 30, sudija Ćirković (Stari Banovci). Strelci: Tripković u 57. i 86. i Krstić u 72. za Ljukovo, a Ninković u 11. minutu za Borac. Žuti kartoni: Ljubinkovičć, Krstić (Ljukovo), Popović, Sremčević (Borac).

LJUKOVO: Milošević, Kovačević, Stević (Trkulja), Tripković, Šestović, Ljubinković, Stojanović, Marković, Karać, Bjelac, Milanović (Krstić).

BORAC: P. Ilić, Popović, M. Matić, Vukosavljević, V. Matić, Sremčević, D. Ilić, Pjevac, Vujaklija, Beguš, Ninković.

Hladno vreme nije omelo igrače obe ekipe da prikažu lep i dopadljiv fudbal. Na kraju malobrojni gledaci su zadovoljno napustili station Ljukova. Posebno domaći navijači, jer su njihovi puleni u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat posle bolje i efikasnije igre. Mada su i gosti mogli rezultatski bolje proći.

N. Trkulja

Donji Petrovci - Rudar 1:1 (1:1)

DONJI PETROVCI: Igralište Donjih Petrovaca, gledalaca 100, sudija Mitrović (Ruma).Strelci: Krkobabić u 14. za Donje Petrovce, a Petrović u 31. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Oljača, Nedimović, Šaša (Donji Petrovci), Novaković (Rudar).

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 8, Devrnja 7, Diklić 7, Vukajlović 8, Oljača 8, Čvorkov 8, Krkobabić 9 (Nedimović 7), Damjanović 8 (Crnokrak 7), Šaša 8, Buzaš 8.

RUDAR: Pardovicki 8, Novaković 7 (Dejić 7), D. Krstić 7 (B. Krstić), Pudar 8, Jovanović 8, Santrač 7,  Maksimović 8, Višnjovski 8, Marković 7, Petrović 8, Dostanić 8.

Krkobabić je doveo domaćine u vođstvo posle idealnog dodavanja Damjanovića. Dočekao je loptu sam na prvoj stativi i gurnuo je nogom pored nemoćnog golmana Pardovickog. Gosti su izjednačili posle izvanredne akcije. Odbijenu loptu od odbrane domaćina sačekao je Petrović i takođe je samo gurnuo je pored sada golmana domaćih Bašića. Inače, igrao se dobar fudbal, uz dobro suđenje.

D. Lejić

MARTINCI: Borac - Napredak (P) 2:0, LJUKOVO: Ljukovo - Borac (K) 3:1, RUMA: Sloven - Budućnost 0:8, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Jadran 2:0, PUTINCI: PSK Putinci - Polet 1:0, ADAŠEVCI: Graničar - Kupinovo 3:1, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Rudar 1:1, VITOJEVCI: Partizan - Železničar 2:1.

1. Sloboda              14     11     1      2      28:11        34

2. PSK Putin.          14    10     2      2      25:15        32

3. Partizan             14     10     1      3      45:12        31

4. Železnič.           14     9      4      1      31:6  31

5. Jadran                 14     10     1      3      28:14        31

6. Budućnost            14     8      1      5      41:17        25

7. D. Petr.                14     7      1      6      25:29        22

8. Rudar                   14     5      5      4      22:16        20