108.4794

Сремска лига: Голубинчани испустили победу

26.03.2019. 10:11 10:15

Јадран - Партизан 2:2 (1:0)

ГОЛУБНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 400, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Марковић у 5. (из пенала) и 65.за Јадран, а В. Петровић у 78. и 87. минуту (из пенала ) за Партизан. Жути картони: Малетић, Милаковић (Јадран).

ЈАДРАН: Чавић 7, Малетић 7, Булатовић 7, Шестовић 7, Бранковић 7, Радић 7, Ј. Којчиновић 7 (Тутек), Милаковић 7, Рајић 7, Пекић 7, Марковић 8 (М. Којчиновић).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Петковић 7, Трипић 7, Трумић 7 (З. Јовановић), С. Јовановић 7, Алексић 6 (Пајић 7), В. Петровић 8, Г. Радовић 7 (Милетић), Ђуровић 6, Д. Петровић 7, М. Радовић 7.

Домаћини су игрли добро у току целог меча посебно у првом полувремену када су и повели. Али, ни 2:0 није им било довољно за коначну победу. Гости су у последњих 20. минута игре показали све што их одликује у овом пренству. Играли су веома квалитетно. Капитен Витојевчана Владимир Петровић је све сам учинио да његов тим остане непоражен. Прво је био стрелац после соло продора, па изванредног и прецизног шута, а био је и сигуран са беле тачке.

И. Маленчић

Будућност - Доњи Петровци 1:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности,  гледалаца 200, судија Петровић (Шид). Стрелци: Рокса у 31. за Будућност, Чворков у 50. минуту за Доње Петровце. Жути картони: Ђорђић, Петровић, Јанковић (Будућност), Ружичић, Ољача, Сремчевић, Шаша (Доњи Петровци).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Ђорђић 7, Марјановић 7, Грујић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7, Јанковић 7, Рокса 7, Симовљевић 7, Петровић 7 (Симеуновић 7), Опарушић 7 (Станић 7).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Матић 7, Сремчевић 7, Диклић 7, Ружичић 7, Вукајловић 7, Ољача 7, Тодоровић 7, Чворков 7 (Дамњановић 7), Шаша 7 (Јањуз 7).

Ривали, су, одиграли лепу и борбену утакмицу. Тако лепу утакмицу су украсили и стрелци Рокса и Чворков. Оба гола су постигнута из слободних удараца са око 30 метара.

У првом полувремену домаћа екипа је била много боља, док су у наставку гости успоставили неку равнотежу и у неким тренуцима игре били и бољи тим.

М. Симић

Борац (К) - Граничар (А) 2:0 (0:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Тодоровић (Инђија). Стрелци: В. Матић у 81.(из пенала) и Д. Илић у 85. минуту. Жути картони: Б. Самарџић (Борац), Томић, Н. Мијановић, Кулачанин, В. Мијановић, Симић, Миљеновић (Граничар).

БОРАЦ: М. Илић 7, Б. Самарџић 7, М. Матић 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 8, Пјевац 8, Вујаклија 7 (Аћимновић), Нинковић 7 (Д. Илић).

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Н. Миљеновић 6, Н. Мијановић 6, Симић 7, Томић 7, М. Миљеновић 6, Нешковић 7, В. Мијановић 7, Кнежевић 7, Кончар 7, Кулачанин 7.

Домаћини бољи ривал и у првом полувремену и у наставку, али класични „бункер“ гостију разбили су тек у финишу утакмице. Прво су домаћини казнили госте голом са једанаест метара, јер су Адашчани играли руком у свом казненом простору. Потом су гости примили и гол после соло продора Пјевца. Резервиста брзоноги Д. Илић је само испратио лопту и са неколико метара је послао у небрањени део мреже.        З. Перић

Полет - Железничар 0:0

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Жути картони: Пејовић, Дубравац (Полет), Кекић (Железничар).

ПОЛЕТ: Грковић 9, Поповић 8, Пољак 8, Пејовић 8, Кнежевић 8, Бркић 8, Иваниш 7 (Инђић), Милић 7, Јовић 8 (Дубравац 8), Р. Кесић 7 (Срјемац), Делибос 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић -, Кекић 6, Ракар 7, Катарић 7, Костић 7, Кривокућа 6, Јакшић, Јуришић 7, Лукић 7, Андреата 7 (Павловић 6), Дубајић 6, Милосављевић 6 (Крунић 6).

Играо се добар фудбал уз доста шанси за госте, који их нису искористили. Млади голман Полета Лука Грковић је у неколико наврата спасио већ „сигурне“ голове. На другој страни код домаћина колосалну шансу пропустио је Радован Кесић. Али, његов шут није био баш најпрецизнији. Лопта је прошла тик поред стативе.

Б. Рађеновић

Борац (М) - Словен 2:1 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Томшић у 44. и Зорановић у 58. (из пенала) за Борац, а Бошковић у 68. минуту за Словен. Жути картони: Шарчевић, Џакић (Борац), Драгичевић, Батањски, Симић (Словен). Црвени картон: Батањски, после утакмице за вређање судије (Словен).

БОРАЦ: Кљајић 8, Копрић 8, Жегарац 7 (Вулетић), Дамјановић 8, Зорановић 9, Томшић 8 (Јовелић), Петровић 7, Ковачевић 7 (Џакић), Вукадиновић 8, Василић 8, Шарчевић 7.

СЛОВЕН: Дер 8, Лукић 7, Драгичевић 8, Топић 7, Станић 7, Малић 8 (Ђурић), Ђорђевић 7 (Симић), Батањски 7, Бошковић 8 (Селаковић), Видовић 8, Недић.

Био је то допадљив меч у коме су се ривали поштено борили са доста трчања. Гости су могли први да дођу у вођство, али је голман Кљајић одбранио шут гостима. Затим ни Василић није успео да савлада Дера са пет шест метара. У финишу полувремена Вукадиновић је извео снажно слободан ударац са 20 метара. Голман Дер је успео лопту само да одбије. Лопта је просто потом шетала по гол линија, а на њу је натрчао Томшић и угурао у мрежу.

У наставку игре гости су сигуран извођач са беле тачке био је Зорановић. После десет минута игре гости су смањили резултат. Домаћа одбрана је оставила самог Бошковића после центаршута на другој стативи и домаћа мрежа се одмах затресла.

З. Крстић

Купиново - Рудар 0:1 (0:0)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 50, судија Колџић (Никинци). Стрелци: Јовановић у 82. минуту. Жути картони: Вукашинови, Ђуричић, Будимичић, Лукач, Наумов (Купиново), Стојчић (Рудар).

КУПИНОВО: Вукашиновић 7, Гавриловић 7, Стајчић 7, Ђуричић 7, Будимичић 7 (З. Јовановић), Балог 7, Наумов 7, Лукач 7, Н. Бошковић 7, М. Јовановић 7, Ј. Бошковић 7.

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Д. Крстић 7, М. Пудар 7, Сантрач 7, Јовановић 7, Новаковић 7, Стојчић 7, Марковић 7, Поповић 7 (Илкић), Достанић 7 (Манојловић).

Судија је био веома слаб, није досудио чист пенал за домаћине.   Ж. Лукач

Напредак (П) - ПСК Путинци 2:0 (0:0)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 150, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Јанковић у 55. и Пазарски у 85. минуту. Жути картони: С. М. Јовановић (Напредак), Недимовић, Вуковић, Адамовић (ПСК Путинци).

НАПРЕДАК: Николић 7, С. М. Јовановић 7, Ђилас 8, Кљајић 8, Ивковић 7, Сремац 8, Јанковић 8, Пазарски 9, Василић 8 (Савић 8), Врачев 9, Миленко Јовановић 7 (Ерцег 8).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Квочка 6, Кнежевић 6, Г. Васиљевић 7, С. Алимпић 7, Видаковић 7, Катић 7, Вуковић 7, Пешељ 6 (Дерета 6), Адамовић 7 (Недимовић 6), Боројевић 6 (С. Васиљевић 7).

И поред тога што је гост изгубио утакмицу приказао је добру партију. Гости нису имали никакву реализацију шанси пред голом Николића. Јанковић и Пазарски су искористили две добре и брзе контре, тако да је оба пута изиграна цела гостујућа одбрана, па голман Милошевић није могао спречити лопте да уђу у мрежу и поред тога што је све покушао да спречи голове.

С. Трбојевић

Љуково - Слобода 2:1 (1:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 100, судија Блажон (Рума). Стрелци: Арсић у 21. и Тривковић у 81. за Љуково, Кордолуп у 30. минуту за Слободу. Жути картони: Бјељац (Љуково), Кнежевић (Слобода).

ЉУКОВО: Лукић 7, Грковић 7, Блануша 7, Бошковић 7 (Бјељац), Георгијев 6, Узелац 8, Арсић 8, Стојановић 6, Макарић 7 (Крстић), Тривковић 8, Чучковић 7.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Јоргић 7 (Јерковић 6), Кордолуп 7, Кнежевић 7, Кубуровић 7, Ранђеловић 7, Јеж 7 (Ашћерић), Мркајић, Драгојевић 7.

Гости нису дошли до очекиване победе. Домаћини су повели преко Арсића из соло продора, а онда су искусни гости у првом полувремену играли на брзе контре и тако успели да поравнају резултат. Кордолуп је из шута с 20 метара погодио саме рашље.

У наставку су Љуковчани били бољи ривал и надмашили су игром и сами себе. Тривковић је искористио смушеност у гостујућој одбрани и лако је матирао одличног голмана Радосављевића из прецизног шута са око 16 метара.

Н. Тркуља

МАРТИНЦИ: Борац - Словен 2:1, ЉУКОВО: Љуково - Слобода 2:1, ПОПИНЦИ: Напредак - ПСК Путинци 2:0, КЛЕНАК: Борац - Граничар (А) 2:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Доњи Петровци 1:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Партизан 2:2, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Железничар 0:0, КУПИНОВО: Купиново - Рудар 0:1.

1. Железничар    18     12     5      1      39:6  41

2. Јадран             18     13     2      3      40:19        41

3. Слобода         18     13     2      3      34:13        41

4. Партизан        18     12     3      3      53:14        39

5. Будућност      18     10     2      6      52:21        32

6. ПСК Путинци  18     10     2      6      28:27        32

7. Рудар              18     6      7      5      23:17        25

8. Д. Петровци   18     7      3      8      29:38        24