Prvi crveni karton na SP i pobeda Japana nad Kolumbijcima

19.06.2018. 15:36 15:59
Izvor: EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Japan je u prvoj utakmici Grupe H napravio pravo iznenađenje i savladao Kolumbiju, treću ekipu po kvalitetu iz Južne Amerike, rezultatom 1:2.

Japan je tako postao prva azijska reprezentacija koja je na svetskim prvenstvima savladala neki tim iz Južne Amerike.

Gotovo od samog početka utakmice, Kolumbija je igrala sa igračem manje pošto je Karlos Sančez u 3. minutu dobio direktan crveni karton jer je igrao rukom u sopstvenom šesnaestercu. Ovo je i prvi crveni karton na ovom Svetskom prvenstvu.

Naravno uz karton usledio je i kazneni udarac sa bele tačke koji je iskoristio Kagava za vođstvo Japana od 0:1.

Iako sa igračem manje, Kolumbijci se nisu predvali već su konstantno napadali. Naravno, ni Japan se nije samo branio, već su igrači iz zemlje izlazećeg Sunca, takođe znali da priprete golu protivnika.

Ipak, pritisak Kolumbijaca je urodio plodom pa je u 39. minutu Kantero lukavim udarcem iz slobodnog sa oko 20 metara doveo do nerešenog razultata. Naime, Kantero je šutirao ispod živog zida i lopta je uz samu desnu stativu prešla gol liniju. Golman Kavašima je uhvatio loptu, ali je već bilo kasno.

Iako su Kolumbijci uložili mnogo napora da dođu do još jednog gola, ipak je lopta završila u njihovoj mreži. U 73. minutu, nakon sjajo izvedene lopte iz kornera, Osako se najbolje snašao u gužvi ispred gola Ospine i glavom loptu prosledio do desne stative od koje se odbila u mrežu.

To je bilo doboljno za pobedu Japana, a ekipa predvođena Rodrigezom i Falakaom se tako već na početku prvenstva našla u velikim problemima jer već u sledećem kolu pod imperativom pobede ide na megdan Poljskoj koja danas od 17 časova igra sa Senegalom.