Engleska se namučila ali savladala Tunis 2:1

18.06.2018. 20:00 22:10
Izvor: EPA/ROMAN PILIPEY

VOLGOGRAD: U drugom meču Grupe G, engleska je u Volgogradu izvojevala tešku ali vrednu pobedu protiv Tunisa, savladavši severnoafrikance sa 2:1.

Engleska je u prvom poluvremenu imala brojne šanse i propustila tri stopostotne prilike, uključujući i jednu stativu ali je ipak prva stigla do pogotka.

U 11. minutu tunižanski golman Hasen je odlično odbranio udarac glavom jednog od engleskih fudbalera ali samo na kratko jer na odbijenu loptu natrčava Hari Kejn i sa tri metra je ubacuje u mrežu. Golman Hasen je tom prilikom u padu zaradio potencijalno ozbiljnu povredu ramena, pa ga je tri minuta kasnije zamenio rezervni čuvar mreže Ben Mustafa.

Englezi su i dalje diktirali tempo i stvarali prilike ali bez konkretne realizacije, da bi u tokom jednog od retkih napada Tunižana engleski defanzivac Voker u 33. minutu potpuno nepotrebno u svom šesnaestercu udario u lice igrača Tunisa, zbog čega je sudija opravdano pokazao na belu tačku. Kazneni udarac je Ferjani Sasi vešto pretvorio u gol, donevši svojoj ekipi željeno izjednačenje i to je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Ostrvljani su i u drugom poluvremenu nastavili sa svojom izrazito napadačkom igrom, samo što su Tunižani u međuvremenu izvukli i neke pouke, te su se neuporedivo kvalitetnije branili nego tokom prvih 15 minuta utakmice, kada su i primili prvi gol. Uglavnom se igralo na polovini Tunisa i Englezi su imali masivnu prednost u posedu lopte a, kako to obično u fudbalu biva, ova posvećenost odbrani svog gola i klimavog remija se lako mogla obiti o glavu Tunižanima.

Međutim, pun intenzitet engleske ofanzive je potrajao samo do 70. minuta i u finišu utakmice je umor uzeo svoj danak, te je tempo utakmice znatno opao. Doduše i dalje su Englezi bili ti koji su diktirali igru ali bez pravih prilika na obe strane.

I taman kada se mislilo da će se utakmica okončati nerešenim rezultatom, Engleska je u 91. minutu napokon uspela da stigne do drugog gola na utakmici i, kako se pokazalo, pobede protiv Tunisa. Engleska je imala korner i lopta je ubačena u sredinu, a na odbitak je ponovo naleteo još jednom odlično postavljeni Kejn, ovoga puta glavom, postigavši svoj drugi gol na meču.

Tako se i na ovoj utakmici pokazalo da favoriti teško dolaze do bodova i da je pobeda u prvom kolu prava dragocenost, do koje su Englezi ipak srećno došli i s optimizmom mogu da očekuju narednu takmicu.