Somborska liga: Pivničani lako s juniorima

22.05.2018. 10:05 10:11

​​​​​​​Slavija - Hajduk junior 5:1 (2:1)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 150, sudija: Milešević (Bačka Palanka), strelci: Zorzić u 14. i 21. Belanji u 70. 74. i 82. za SLaviju, Nikolić u 17. minutu za Hajduk Junior. Žuti kartoni: Milec, Kuhta (Slavija), Zorić (Hajduk Junior)

SLAVIJA: Brnja, Budić (Sekeruš, Belanji), Nimet, Milec, Čorda, Kotiv, Kuhta, Tešanović (Blažek), Žigmund, Kučinić, Zorzić.

HAJDUK JUNIOR: Vajagić, Petković, Minčić, Lazić, Nikolić, Kuduzović, Zorić, Krstić, Mušikić, Šoškić, Dejanović.

Prosečna fudbalska predstava u kojoj su domaćini zasluženo izvojevali pobedu. Posao je bio olakšan time što su gositi od 7. minuta igrali sa 10 igrača zbog povrede Kuzudović a zamenu nisu imali. Poveli su domaći u 14. minutu kada je Zorzić iz blizine poslao u mrežu golmana Vajagića. U 17. minutu  Nikolić je poravnao rezultat. U 21. minutu Zorzić iz velike gužve pogodio donji levi ugao gostiju. Odolevali su gosti sve do 70. minutu kada je Belanji za kratko vreme postigao tri pogotka i obezbedio svom timu visoku pobedu.

J. Šuster

Crvenka - Krila Krajine 0:0

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca oko 100, sudija: Bečanović (Sombor). Žuti kartoni: Ivić (Crvenka), Medan (Krila Krajine).

CRVENKA: Đurišić, Kočić 7, Ivić 7, V. Vujović 6, M. Radmanović 7, Dragović 6 (Z. Vujović), J. Subotić 6, M. Subotić 6, Kišjuhas 6 (Končar), J. Radmanović 7, Kerekeš 6 (Radojičić).

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević 6, Stupar 6, Duvnjak 6 (Ranisavljev 6), Balinović 7, Medan 6, Plavanski 6, Marković 7, Paripović 6 (Karanović), Marčeta 6, Češljević 7 (Batinić).

Mada nije viđeno ono što je najlepše, bar i jedan gol, gledaoci mogu biti zadovoljni prikazanom igrom obeju ekipa. Posebno su prijatno iznenadili Palančani, koji su se predstavili najlepše od svih ekipa koje su tokom ove sezone gostovale u Crvenki.

Angažovanost u igri, primerno zalaganje i nadahnuće odvijali su se uglavnom između protivnikih šesnaesteraca, ali ozbiljnijih prilika za gol skoro da i nije bilo, izuzev retkih trenutaka. Tako je u 30. minutu sjajan šut Nemanje Ilića sa oko 30. metara izmamio aplauz i uzdahe gledalaca kada je uzdrmala prečka Stojčevićevog gola. Uzvratio je Češljević u 58. minutu pogodivši stativu, a u 76. minutu gosti su izveli odličnu akciju po desnoj strani, ali gol im je poništen zbog ofsajda.

U samoj završnici nešto više je uzbuđenja bilo pred golom gostiju.

T. Jovović

Lipar - Budućnost (P) 2:0 (1:0)

LIPAR: Stadion Lipara, gledalaca:400, sudija: P. Vračar (Sombor), strelci: Čvokiću 34. i Lalić u 55. minutu, žuti kartoni: Martin, Mijić, Vorkapić (Lipar), a Popov (Budučnost).

LIPAR: Vučinić, Mijić, Marčetić, Avdalović, Čvokić, Šegan, Martin (Lazić), Vorkapić (Popović), Lalić, Banović (Polić), Čestić.

BUDUĆNOST (P): Ileš, Janković, Popov, Maksimović, Zec, Laćarak, Jeličić, Danilov, Alimpić, Kozomora, Marić.

U oslabljenom sastavu gosti iz Paraga predstavili su se ljubiteljima fudbala u Liparu. Igrači domaćeg tima imali su terensku inicijativu, u većem delu utakmice. Vispreni Jovan Čvokić i lucidni Marko Lalić matirali su veterana Zoltana Ileša i osigurali su Liparcima ubedljivu pobedu.

Đ. Štrbac

Vojvodina (T) - ŽAK 4:2 (2:1)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:200, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelci: G. Stanojev u 35., M. Stanojev u 39. i u 72. i Vujanović u 76. minutu za Vojvodinu, a Radusin u 42. i Kovačević u 68. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Đukić, G.Stanojev (Vojvodina).

VOJVODINA (T): Đukić, T.Nikolić, Ramić, Mustafović, Turi, Vučić, G. Stanojev, Pilipović, Ranisavljev, Vujanović, M.Stanojev (Jovanov).

ŽAK: Molnar, Gržić, Matić, Ljuština, Šimunov, Kovačević, Hernaus, Radusin, Bubnjević, Đukanović, Fratrić.

Borbeni Somborci uspeli su da anuliraju prednost Tovarišana od dva gola. Ipak, do kraja meča, gosti morali su da potpišu kapitulaciju pred naletima fudbalera domaćeg tima.

Đ. Štrbac

Stari grad - Rusin 2:4 (0:3)

BAČKA PALANKA: Stadion Starog grada, gledalaca:200, sudija: B. Aleksić (Karavukovo), strelci: S. Valentik u 55. i u 80. minutu za Stari grad, a S. Kočiš u 22. 28. i 30. i Trifunović (autogol) u 50. minutu za Rusin, žuti kartoni: Gajdobranski (Stari grad), a Bodnar (Rusin)

STARI GRAD: Bugarski, Gostović, B. Lukač, Trifunović (Zdravković), Gajdobranski, Vujović, Božin, Zeljko, Ahmetović, Bjeloš, S. Valentik.

RUSIN: Ž.Oros, A. Kočiš, Holik, Malacko (Janjić), J. Hardi, Hrnčar, B. Oros (Bodnar), Sajanković (D. Hardi), Đukanović, Budinski, S. Kočiš.               Iz brzih, tečnih i tačnih napada Stefan Kočiš je postigao je het-trik. U intervalu od osam minuta on je napravio kapitalnu prednost za svoju ekipu.

Đ. Štrbac

Kula - Hercegovac 1:1, Crvenka - Krila Krajine 0:0, Vojvodina - ŽAK 4:2, Lipar - Budućnost (P) 2:0, Stanišić - Mladost (K) 3:0, Stari grad - Rusin 2:4, Slavija - Hajduk junior 5:1. Slobodan je tim: Budućnost (M).  1. Stanišić   26     20     3      3        67:15        63

2. Crvenka           26     18     4      4      71:25        58

3. Buduć.  (M)      26     16     6      4      68:23        54

4. Kr.  Krajine    26     16     6      4      57:17        54

5. Vojvodina       26     12     3      11     45:48        39

6. Buduć.  (P)      26     8      10     8      36:33        34

7. Slavija          26     9      6      11     35:45        33

8. Stari grad     26     9      5      12     45:46        32

9. Hajduk j.          26     9      5      12     43:49        32