Somborska liga: Lider razočarao u Palanci

09.05.2018. 11:30 11:33

​​​​​​​Krila Krajine  -  Stanišić   1:0 (1:0)

BAČKA: Stadion SRC „Tikvara„, gledalaca 80. Sudija, Vujić (Kula). Strelac, Ranisavljev u 43. minutu. Žuti kartoni: Marčeta, Plavanski (Krila Krajine), Jezdić, Mitrović (Stanišić).

KRILA KRAJINE: Stojković 9, Vignjsević 8, Stupar 8, Medan 8, Balinović 8, Zelinčević 8, Plavanski 8, Marković 8 (Paripović -), Batinica 9, Ranisavljev 8,(Marčeta 7), Češljević 8 (Karanović -).

STANIŠIĆ: Petar Vukadinović 7, Jezdić 7 (Miloš Vukadinović 7), Baljak 7, Lakić 7, Šarić 7, Pajić 7 (Dragičević -), Vujin 7, Bogunović 7, Jovanović 7 (Bobinac 7), Štrbac 7, Mitrović 7.

Derbi kola u potpunosti je opravdao očekivanja prisutnih gledalaca. Igralo se borbeno, sa dosta žara na obe strane od prvog do poslednjeg minuta, a pobednik se nije znao do poslednjeg zvižduka sudije Vujića. Možda je samo nedoatajao još neki gol, da bi utisak o utakmici bio još povoljniji.

Bačkopalančani su više želeli pobedu i na kraju su je zasluženo i ostvarili. U 43. minutu nepropisno je zaustavljen napadač domaćih Batinica, a sudija Vujić je dosudio slobodan udarac. Loptu je na mesto prekršaja namestio Mita Ranisavljev i sa 25 metara pogodio sam gornji levi ugao golmana Petra Vukadinovića.

Gosti su u nastavku utakmice pokušavali da dođu do izjednačenja, ali ih je u tome osujetila odbrana Bačkopalančana na čelu sa sjajnim golmanom Stojkovićem. U nastojanjima da dođu do izjednačenja fudbaleri Stanišića su ostavljali dosta prostora domaćim igračima, koji su pokušavali da uvećaju svoje vođstvo. U prilikama da postignu gol bili su Češljević, Plavanski, Markovoć, ali nisu uspeli da se upišu u listu strelaca. Na kraju utakmice domaći fudbaleri aplauzom su ispraćeni u svlačionocu od strane svojih navijača što im je bila nagrada za ostvarenu pobedu.

M. Đ. Kremenović

Budućnost (M) - Crvenka 1:1 (1:1)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca: 400, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Vlajić (iz jedanaesterca) u 20. minutu za Budućnost, a J. Subotić u 40. minutu za Crvenku, žuti kartoni: Vulić, Jeftić, Lovre (Budućnost), a M. Radmanović, J. Subotić, Kišjuhas, Kerekeš, Dragović, V. Vujović, M. Subotić (Crvenka), crveni karton: V.Vujović (Crvenka) u 55. minutu.

BUDUĆNOST: Lugonja, Vulić, Lovre, Kovačević, Dujaković, Vlajić, Furtula, Jovanić (Kopanja, Tasić), Miladinović, Radić (Bukvić), Jeftić.

CRVENKA: Đurišić, Kostić, Ivić, V. Vujović, M. Radmanović, Dragović, J. Subotić, M. Subotić, Kišjuhas (Končar, Z. Vujović), J. Radmanović, Kerekeš.

Propustili su prilike fudbaleri Budućnosti da zabeleže pobedu u jednom od derbija kola. To se naročito odnosi na period posle 55. minuta utakmice, kada su Crvenčani ostali brojčano oslabljeni. Baš u tome razdoblju meča indisponirani Mladenovljani propisno su se ispromašivali.

Đ. Štrbac

ŽAK - Stari grad 5:0 (1:0)

SOMBOR: Igralište kraj pruge. Gledalaca oko 100. Sudija: Mudrinić (Apatin). Strelci: Živković u 11. i 68, Savić u 66, Hernaus u 69. i Radusin u 80. minutu za ŽAK.

ŽAK: Molnar (Fratrić), Grgić, Matić, Ljuština, Šimunov, Kovačević, Hernaus, Radusin, Savić, Živković, Bubnjević.

STARI GRAD: Lugarski, Zdravković, Gostović, Trifunović, Gajdobranski, Božin, Zeljko, Valentik.

Gosti su doputovali sa svega osam fudbalera pa su žakovci bez većih problema zabeležili bitan trijumf u borbi za opstanak. Seriju pogodaka otvorio je Živković, a nastavio Savić.

S. R.

Hercegovac - Vojvodina (T) 1:3 (0:0)

GAJDOBRA: Stadion ercegovca, gledalaca:200, sudija: M. Milešević (Bačka Palanka), strelci: Trivunović u 65. minutu za Hercegovac, a Vujanović u 58., Kovačević u 76. i Vučić u 83. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: V. Hrnjez, Vukosav, Babić (Hercegovac), a Pilipović (Vojvodina).

HERCEGOVAC: Mladenović, Bajčetić, Tasovac, Vukosav, Škorić, Erak (Novčić), Trivunović, Gušić (S. Hrnjez ), Smajić, V. Hrnjez, Đurasović (Račić).

VOJVODINA (T): Dukić, T. Nikolić, Ramić, Mustafović, Turi, Vučić, G. Stanojev, Pilipović, D. Nikolić (Kovačević), Vujanović, M. Stanojev (Jovanov).

Petnaestak minuta pre završetka utakmice, fudbaleri gajdobranskog Hercegovca uspešno nadmetali se sa Tovarišanima. A, u finišu meča, u potpunosti, do izražaja došla bolja kondicija gostiju.

Đ. Štrbac

Rusin - Kula 3:2 (3:1)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina gledalaca:300, sudija: N.Manić (Karavukovo), strelci: S.Kočiš u 11. i 18. i Hardi u 16. minutu za Rusin, a Bukejlović u 38. i 55. minutu za Kulu

RUSIN: Ž. Oros, A. Kočiš, Janjić (Barna) Hardi, Holik, Hrnčar, B. Oros, Pavlović, Đukanović, S. Kočiš (Bodnar), Budinski (Sajanković).

KULA: Radulović, Bodiš (Popović), Tapai, Vojinović, Zlatić, Bukejlović, Kukolj, Anđelković, Babić, Davidović, Đođić.

Na ekspresan način Krsturci domogli su se ubedljive i nedostižne prednosti. U stvari, fudbalerima Rusina pogoci Stefana Kočiša i Joakima Hardija bila su dovoljna garancija za treću pobedu u nizu. Sjajni Đorđe Bukejlović uspeo je samo da ublaži poraz Kuljana.

Đ. Štrbac

Rusin - Kula 3:2, Mladost (K) - Hajduk Junior 5:1, Budućnost (P) - Slavija 2:1, ŽAK - Stari grad 5:0, Krila Krajine - Stanišić 1:0, Hercegovac - Vojvodina 1:3, Budućnost (M) - Crvenka 1:1. Slobodan je bio: Lipar.

1. Stanišić           23     18     2      3      58:14        56

2. Crvenka              24     17     3      4      66:25        54

3. Kr. Krajine        23     15     5      3      52:14        50

4. Buduć.  (M)         24     14     6      4      61:22        48

5. Vojvod.               24     11     3      10     41:42        36

6. Buduć. (P)          23     8      8      7      33:28        32

7. Hajduk j.             23     8      5      10     41:42        29

8. Stari grad       23     8      4      11     35:39        28