108.4794

Сомборска лига: Пивничани лако с јуниорима

22.05.2018. 10:05 10:11

​​​​​​​Славија - Хајдук јуниор 5:1 (2:1)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 150, судија: Милешевић (Бачка Паланка), стрелци: Зорзић у 14. и 21. Белањи у 70. 74. и 82. за СЛавију, Николић у 17. минуту за Хајдук Јуниор. Жути картони: Милец, Кухта (Славија), Зорић (Хајдук Јуниор)

СЛАВИЈА: Брња, Будић (Секеруш, Белањи), Нимет, Милец, Чорда, Котив, Кухта, Тешановић (Блажек), Жигмунд, Кучинић, Зорзић.

ХАЈДУК ЈУНИОР: Вајагић, Петковић, Минчић, Лазић, Николић, Кудузовић, Зорић, Крстић, Мушикић, Шошкић, Дејановић.

Просечна фудбалска представа у којој су домаћини заслужено извојевали победу. Посао је био олакшан тиме што су госити од 7. минута играли са 10 играча због повреде Кузудовић а замену нису имали. Повели су домаћи у 14. минуту када је Зорзић из близине послао у мрежу голмана Вајагића. У 17. минуту  Николић је поравнао резултат. У 21. минуту Зорзић из велике гужве погодио доњи леви угао гостију. Одолевали су гости све до 70. минуту када је Белањи за кратко време постигао три поготка и обезбедио свом тиму високу победу.

Ј. Шустер

Црвенка - Крила Крајине 0:0

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца око 100, судија: Бечановић (Сомбор). Жути картони: Ивић (Црвенка), Медан (Крила Крајине).

ЦРВЕНКА: Ђуришић, Кочић 7, Ивић 7, В. Вујовић 6, М. Радмановић 7, Драговић 6 (З. Вујовић), Ј. Суботић 6, М. Суботић 6, Кишјухас 6 (Кончар), Ј. Радмановић 7, Керекеш 6 (Радојичић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић 6, Ступар 6, Дувњак 6 (Ранисављев 6), Балиновић 7, Медан 6, Плавански 6, Марковић 7, Париповић 6 (Карановић), Марчета 6, Чешљевић 7 (Батинић).

Мада није виђено оно што је најлепше, бар и један гол, гледаоци могу бити задовољни приказаном игром обеју екипа. Посебно су пријатно изненадили Паланчани, који су се представили најлепше од свих екипа које су током ове сезоне гостовале у Црвенки.

Ангажованост у игри, примерно залагање и надахнуће одвијали су се углавном између противниких шеснаестераца, али озбиљнијих прилика за гол скоро да и није било, изузев ретких тренутака. Тако је у 30. минуту сјајан шут Немање Илића са око 30. метара измамио аплауз и уздахе гледалаца када је уздрмала пречка Стојчевићевог гола. Узвратио је Чешљевић у 58. минуту погодивши стативу, а у 76. минуту гости су извели одличну акцију по десној страни, али гол им је поништен због офсајда.

У самој завршници нешто више је узбуђења било пред голом гостију.

Т. Јововић

Липар - Будућност (П) 2:0 (1:0)

ЛИПАР: Стадион Липара, гледалаца:400, судија: П. Врачар (Сомбор), стрелци: Чвокићу 34. и Лалић у 55. минуту, жути картони: Мартин, Мијић, Воркапић (Липар), а Попов (Будучност).

ЛИПАР: Вучинић, Мијић, Марчетић, Авдаловић, Чвокић, Шеган, Мартин (Лазић), Воркапић (Поповић), Лалић, Бановић (Полић), Честић.

БУДУЋНОСТ (П): Илеш, Јанковић, Попов, Максимовић, Зец, Лаћарак, Јеличић, Данилов, Алимпић, Козомора, Марић.

У ослабљеном саставу гости из Парага представили су се љубитељима фудбала у Липару. Играчи домаћег тима имали су теренску иницијативу, у већем делу утакмице. Виспрени Јован Чвокић и луцидни Марко Лалић матирали су ветерана Золтана Илеша и осигурали су Липарцима убедљиву победу.

Ђ. Штрбац

Војводина (Т) - ЖАК 4:2 (2:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:200, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Г. Станојев у 35., М. Станојев у 39. и у 72. и Вујановић у 76. минуту за Војводину, а Радусин у 42. и Ковачевић у 68. минуту за ЖАК, жути картони: Ђукић, Г.Станојев (Војводина).

ВОЈВОДИНА (Т): Ђукић, Т.Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, Вучић, Г. Станојев, Пилиповић, Ранисављев, Вујановић, М.Станојев (Јованов).

ЖАК: Молнар, Гржић, Матић, Љуштина, Шимунов, Ковачевић, Хернаус, Радусин, Бубњевић, Ђукановић, Фратрић.

Борбени Сомборци успели су да анулирају предност Товаришана од два гола. Ипак, до краја меча, гости морали су да потпишу капитулацију пред налетима фудбалера домаћег тима.

Ђ. Штрбац

Стари град - Русин 2:4 (0:3)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Старог града, гледалаца:200, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: С. Валентик у 55. и у 80. минуту за Стари град, а С. Кочиш у 22. 28. и 30. и Трифуновић (аутогол) у 50. минуту за Русин, жути картони: Гајдобрански (Стари град), а Боднар (Русин)

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Гостовић, Б. Лукач, Трифуновић (Здравковић), Гајдобрански, Вујовић, Божин, Зељко, Ахметовић, Бјелош, С. Валентик.

РУСИН: Ж.Орос, А. Кочиш, Холик, Малацко (Јањић), Ј. Харди, Хрнчар, Б. Орос (Боднар), Сајанковић (Д. Харди), Ђукановић, Будински, С. Кочиш.               Из брзих, течних и тачних напада Стефан Кочиш је постигао је хет-трик. У интервалу од осам минута он је направио капиталну предност за своју екипу.

Ђ. Штрбац

Кула - Херцеговац 1:1, Црвенка - Крила Крајине 0:0, Војводина - ЖАК 4:2, Липар - Будућност (П) 2:0, Станишић - Младост (К) 3:0, Стари град - Русин 2:4, Славија - Хајдук јуниор 5:1. Слободан је тим: Будућност (М).  1. Станишић   26     20     3      3        67:15        63

2. Црвенка           26     18     4      4      71:25        58

3. Будућ.  (М)      26     16     6      4      68:23        54

4. Кр.  Крајине    26     16     6      4      57:17        54

5. Војводина       26     12     3      11     45:48        39

6. Будућ.  (П)      26     8      10     8      36:33        34

7. Славија          26     9      6      11     35:45        33

8. Стари град     26     9      5      12     45:46        32

9. Хајдук ј.          26     9      5      12     43:49        32