ЗР: Мала слављеница се одрекла поклона у корист логопедског сета
ЗРЕЊАНИН: Позната зрењанинска предузетница, која није желела јавно да се експонира, организовала је на „Пони фарми” у приградском насељу Мужља, рођендан својој осмогодишњој ћерки, који је, уједно, био и хуманитарна акција.
Гостима је речено да не купују поклоне, већ да новац који су за то наменили убаце у посебну кутију, како би се што пре прикупила средства за набавку новог клиничко – логопедског сета за лечење деце у Развојном саветовалишту у Зрењанину. Акцију је, иначе, покренуо зрењанински Радио Клик ФМ.
- Намера нам није била да се јавно експонирамо, већ да на овај начин помогнемо у прикупљању средстава и да подигнемо свест код родитеља и наших суграђана када су у питању овако важне акције. Моја девојчица је пре четири године и сама била корисница тог апарата, и знамо колико је он битан и колико је важно набавити нови – рекла је наша саговорница, додајући да је одзив био велики и да је прикупљено тачно 30.130 динара, које ће она уплатити Дому здравља „Др Бошко Вребалов“, у оквиру ког ради Развојно саветовалиште.
Тема рођенданске журке била је чувена прича о Алиси у земљи чуда. Сви гости су се веома лепо провели и прослава је потрајала дуже него што је планирано.
Подсетимо, у амбуланти Развојног саветовалишта, у коме раде логопед, педијатар и психолог, лече се деца из целог средњобанатског региона и тренутно у њему има скоро 5.000 отворених дечијих картона. Нови, најквалитетнији клинички логопедски сет кошта 2.800 евра. Када се прикупи новац и набави апарат, он ће бити евидентиран као основно логопедско средство за рад Развојног саветовалишта.
На журки с темом Алисе у земљи чуда
Пројекат „Зрењанинска хроника“ реализовала је „Панонија медиа“ у сарадњи са „Дневником“. Ставови изнети у овом тексту нужно не изражавају ставове локалне самоуправе, која суфинансира пројекат.
„Велики број деце из Средњобанатског округа долази на третмане код логопеда. Како би се што боље отклонили поремећаји у говору, третмане би требало обављати два до три пута недељно. Али, због великог притиска пацијената из целог региона и старог апарата који је често у квару, то буде једном недељно, а често и ређе“, саопоштавају из Радија Клик ФМ.
Постојећи апарат на коме раде логопеди често је у квару и по неколико пута годишње. Како је апарат веома стар, сви параметри за постављање неког гласа морају ручно да се подешавају, што прилично успорава рад и одузима драгоцено време потребно за третман.
Ж. Балабан