overcast clouds
4°C
17.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НАКОН ПРИВАТИЗАЦИЈЕ СУБОТИЧКОГ ПРЕВОЗНИКА Решен превоз за 40 кањишких ученика

17.03.2025. 10:15 10:21
Извор:
Дневник
Кањижа
Фото: Општина Кањижа

КАЊИЖА: Након што је Јавно предузеће „Суботица-транс” приватизовано, а нови власник „Транс-југ” од 1. марта обуставио аутобуску линију на релацији Суботица–Сента, уз оцену да та линија није рентабилна, око 40 ученика из Орома, Тотовог Села и Трешњевца који су путовали у Сенту, остали су без аутобуског превоза.

Општина Кањижа преузела је решавање тог проблема, а како су појаснили, одлучено је да локални аутобуски превозник обавља вожњу ученика, иако то значи да пут траје нешто дуже него до сад. Председник општине Кањижа Роберт Фејстамер је истакао чињеницу да су се појавили технички проблеми на појединим линијама, међу којима је и саобраћајница на релацији Суботица – Сента, која је пролазила кроз Ором, Трешњевац и Тотово Село.

- Ова линија је укинута из техничких разлога, па је локална самоуправа одлучила да преузме превоз на тој линији. Ради се о мало дужој траси која мора додатно проћи кроз Кањижу, а одатле до Сенте. Ипак мислим да је то прихватљив компромис до краја школске године, а онда од септембра, када почиње нова школска година, уверен сам да ће се ти проблеми решити - поручио је Фејстамер, додавши да надлежни раде на потпуном и трајном решавању ситуације.

С. К-ч

Извор:
Дневник
Пошаљите коментар