КАТАСТРОФАЛАН ЦИКЛОН НАПРАВИО ХАОС НА ФРАНЦУСКОМ ОСТРВУ Тела проналазили комунални радници РАСТЕ БРОЈ ЖРТАВА; Становништво без струје и воде
Број мртвих у циклону Гаранс, који је погодио француску прекоморску територију Реинион, порастао је на пет, након што је пронађено беживотно тело човека у Сен Полу, на западу острва, саопштиле су данас локалне власти.
Тело су у понедељак пронашли комунални радници који су рашчишћавали терен, а нестанак човека пријављен је раније у петак, преноси Фигаро.
✨Mes pensées vont aux Réunionnais touchés par le cyclone Garance. En cette période difficile, je suis de tout cœur avec vous. Que la solidarité et la résilience vous accompagnent dans la reconstruction. ✨🌪️❤️ #Solidarité #Réunion pic.twitter.com/2SmM7YllWd
— L.P (@LaurencePh07) March 4, 2025
Поред пет погинулих у циклону Гаранс повређено је још најмање толико људи и причињена је значајна материјална штета, саопштиле су власти.
Олуја је донела острву у близини Мадагаскара у петак ветрове брзине до 155 километара на час, након чега је Гаранс ослабио на ниво јаке тропске олује и црвено упозорење је укинуто.
Према доступним подацима, због циклона 953 особе су биле евакуисане у склоништа, а 160.000 домаћинстава остало је без струје, а 310.000 без воде.
Cyclone Garance à la Réunion : le bilan s’alourdit à 5 morts, Manuel Valls sur place jeudi et vendredi https://t.co/jP8q65bKGC
— La Dépêche du Midi (@ladepechedumidi) March 4, 2025