ЗАСТРАШИВАЊЕ СЕ НАСТАВЉА, РОДИТЕЉИ СРПСКЕ ДЕЦЕ ПРЕСТРАВЉЕНИ! На дечјем игралишту постављене заставе Албаније и ОВК (ФОТО)
06.02.2025.
20:42
20:45
Коментари (0)
На локалном игралишту у горњем делу Ораховца, где годинама фудбал играју српска и албанска деца, данас су постављене застава Албаније и "ОВК" застава.
За радио Гораждевац је потврђено да су заставе поставила деца албанске националности, преноси Инстаграм страница Зубин поток инфо.
Родитељи српске деце која се ту понекад играју су узнемирени због овог чина који како кажу доживљавају као провокацију.
Игралиште је иначе власништво локалног Албанца, а увек је важило за мултиетничко. На њему су фудбал годинама уназад играли Срби, Албанци, Роми, а до сада нису биле постављане заставе, јавља Радио Гораждевац.
Нема информација о томе да је случај пријављен полицији а заставе су убрзо скинуте.
Alo.rs