Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ZASTRAŠIVANJE SE NASTAVLJA, RODITELJI SRPSKE DECE PRESTRAVLJENI! Na dečjem igralištu postavljene zastave Albanije i OVK (FOTO)

06.02.2025. 20:42 20:45
Piše:
Izvor:
Dnevnik/Alo
Instagram zubinpotok.info
Foto: Instagram zubinpotok.info

Na lokalnom igralištu u gornjem delu Orahovca, gde godinama fudbal igraju srpska i albanska deca, danas su postavljene zastava Albanije i "OVK" zastava.

Za radio Goraždevac je potvrđeno da su zastave postavila deca albanske nacionalnosti, prenosi Instagram stranica Zubin potok info.

Roditelji srpske dece koja se tu ponekad igraju su uznemireni zbog ovog čina koji kako kažu doživljavaju kao provokaciju.

Igralište je inače vlasništvo lokalnog Albanca, a uvek je važilo za multietničko. Na njemu su fudbal godinama unazad igrali Srbi, Albanci, Romi, a do sada nisu bile postavljane zastave, javlja Radio Goraždevac.

Nema informacija o tome da je slučaj prijavljen policiji a zastave su ubrzo skinute.

Alo.rs

Izvor:
Dnevnik/Alo
Piše:
Pošaljite komentar