МАЈА ГОЈКОВИЋ СА МЕШТАНИМА ВРДНИКА Одазвала сам се позиву породице која је одлучила да се врати из иностранства; ПОДРШКА РАЗВОЈУ ОПШТИНЕ ИРИГ
Председница Покрајинске владе Маја Гојковић заједно са председником Општине Ириг Тихомиром Стојаковићем данас је посетила Врдник, где су обишли улицу Данила Бате Стојковића, након чега је најавила да ће из покрајинског буџета бити издвојена средства за њено асфалтирање.
Гојковић је овом приликом разговарала са мештанима тог дела Врдника, који су јој се и обратили за помоћ, како би им Покрајинска влада изашла у сусрет и уредила ту локалну саобраћајницу.
„Одазвала сам се позиву породице која је одлучила да се врати из иностранства и настави живот у Врднику и изашла на терен како бисмо видели тренутно стање. Свесни смо да мала општина као што је Ириг, не може да издвоји средства за овакав пројекат, стога ће то учинити Покрајинска влада преко Управе за капитална улагања Војводине. Верујем да ће од септембра бити створени услови за почетак радова, како би мештани нову годину дочекали са новим путем“, изјавила је Гојковићева и додала да је реч о улици дужине нешто више од једног километра.
Председница Покрајинске владе је оценила да општина Ириг има велики туристички потенцијал, али да је важно и грађанима обезбедити што квалитетније услове за живот.
Према речима Гојковићеве, завршене су све јавне набавке за изградњу 5,5 километара канализационе мреже, за шта су средства издвојена прошле године, и сада се очекује почетак радова на реализацији тог пројекта.
Гојковић је додала и да се радови на изградњи пречистача отпадних вода завршавају ове године.
„Важна је добра комуникација мештана, грађана и институција, како бисмо заједно решавали проблеме“, истакла је председница Гојковић.
Председник Општине Ириг Тихомир Стојаковић рекао је да ће Општина већ сутра извести на терен геометре и пројектанте, и урадити пројектно-техничку документацију.
„Хвала председници Гојковић на подршци Општини Ириг и верујем да ће добра сарадња бити настављена“, навео је Стојаковић.