overcast clouds
12°C
14.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Русија задржава право да одговори САД на исти начин

02.02.2019. 19:59 19:59
Пише:
Фото: pixabay.com

МОСКВА: После одлуке Сједињених Америчких Држава о Споразуму о нуклеарним снагама средњег домета (ИНФ), Русија задржава право да одговори на исти начин - развијањем, производњом и распоређивањем одговарајућих ракета базираних на земљи, саопштило је данас руско Министарство спољних послова.

"Међутим, као што је руски председник Владимир Путин данас саопштио, свесна своје посебне улоге у очувању глобалног мира и безбедности, наша земља неће распоређивати то оружје у Европи нити у другим регионима све док тамо не буду распоређене америчке ракете средњег или кратког домета", наводи се у саопштењу, преноси Тас с.



Руско Министарство је prеthodno саопштило да су САД почеле припрему производње ракета средњег и кратког домета, две године пре него што су оптужиле Русију за кршење споразума о забрани производње и размештања тих ракета.



Производња тих ракета иначе је забрањена по Споразуму о нуклеарним снагама средњег домета (ИНФ), подсећа руска агенција.



Руски председник Владимир Путин изјавио је раније данас да Русија обуставља примену Споразума о нуклеарним снагама средњег домета и наредио званичницима да више не покрећу преговоре са САД о том споразуму.



Амерички државни секретар Мајк Помпео објавио је јуче да ће САД данас обуставити примену Споразума о нуклеарним снагама средњег домета .

Пише:
Пошаљите коментар