(VIDEO) RUKOMETAŠI VOJVODINE SAVLADALI TORELAVEGU U LIGI EVROPE: Trnavac začarao mrežu, Jovanović heroj

22.10.2024. 22:50 00:13
спорт

Rukometaši Vojvodine bili su bolji od španske Torelavege u trećem kolu grupe E Lige Evrope sa 31:30 i tako su npravili važan korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja.

Voša je pobedu izvojevala na spektakularan način pogotkom sa sedmerca Milana Jovanovića u poslednjoj sekundi meča.

Fenomenalan početak za Vojvodinu, energična odbrana, kontre Ahmeda Sese i vezane odbrane Andreja Trnavca. Španci se očigledno nisu navikli na sjajnu atmosferu u Slanoj bari, koja je, naravno i te kako prijala domaćima.

Održavala je Voša prednost, ali su se i Španci konsolidovali i pokazali da nisu došli sa belom zastavom u Novi Sad. Briljirao je Andrej Trnavac, branio je zicere Špancima i potom upošljavao saigrače na ziceru.

Pet minuta pred odlazak na odmor domaći su imali četiri gola više (11:7) i očigledno bolju energiju, ali su Španci konstantno vrebali i nisu dozvolili crveno-belima da se rezultatski odlepe. U prvom poluvremenus u izostali golovi Vošinih kružnih igrača, ali su zato krila iznela teret i napunila gol gostiju.

Početak drugog perioda protekao je u znaku Stefana Dodića koji je lako probijao odbranu Španaca i podsetio na dane pre povrede kolena. „Leteo“ je Dodić po terenu, pa je Jakobo Kuetara, strateg Španaca zatražio minut odmora, pri rezultatu (23:18). To nije uticalo na „razgoropađene“ Novosađane koji su nastavili da krupnim koracima grabe ka pobedi. Bitnu rolu u posledih 15 minuta meča imao je pivot domaćih Miha Kavčić koji je iznudio nekoliko sedmeraca i sjajn koristio lucidne pasove Dodića.

Voša je stekla šest golova prednosti i kada se činilo da će lako privesti meč kraju, Španci su ekspresno odgovorili sa pet vezanih golova uneli nemir u domaći tim. Mučila se Voša u organizaciji napada, što je protivnik iskoristio i izjednačio rezultat na dva minuta pre kraja susreta. Sesa je iznudio sedmerac u poslednjim sekundama meča, a Voši je pobedu doneo hladnokrvni Milan Jovanović.
V. Gvozdenović

Vojvodina – Torelavega 31:30 (14:10)

NOVI SAD; SC Slana bara, gledalaca: 1.500. Sudije: A. Budžak i M. Zahradnik (Slovenija). Sedmerci: Vojvodina 6 (4), Torelavega 3 (2). Isključenja: Vojvodina 2, Torelavega  6 minuta. Crveni karton: Munjoz (Torelavega) u 28. minutu.
VOJVODINA: M. Draško, A. Trnavac 1 (11 odbrana), Vorkapić 3 (1), Milić, Mileta, Vukovljak, Da Silva 1, Pušica, Rađenović, Nikolić 3 Dodić 5, Predović, Kavčić 3, Sesa 7 (1), Puhovski 1, Jovanović 7 (2).
TORELAVEGA: Da Silva 1, Linjares 3, Rubino 3, Munjoz 3 (2), Fernandez, Gonzales, Prokop 7, Lombilja, Martinez 1, Aja Garate, Kanđani 1, Jurković 1, Berio, Perez 6, Vial (14 odbrana, 1 sedmerac), Kolunga.

LIGA EVROPE
 E grupa

Vojvodina – Torelavega 31:30

Nekse – Kil 26:35

1. Kil   3              3              0              0              99:81     6

2. Vojvodina     3              2              0              1              95:97     4

3. Torelavega   3              0              1              2              89:95     1

4. Nekse               3              0              1              2              93:103   1