106.1049

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ САВЛАДАЛИ ДУБОЧИЦУ У СУПЕРЛИГИ: Новосађани ухватили залет пред Нексе

04.10.2024. 18:46 20:28
2

Рукометаши Војводине славили су над Дубочицом у Лесковцу са 38:29 у четвртом колу Суперлиге.

Војводина је сјајно отворила меч и контрама разбила ривала, експлозвина крила Вукашин Воркапић и Ахмед Сеса бриљирали су на терену СРЦ Дубочица. Остатак екипе пратио је крила, бековска линија такође је била распуцана и лако је излазила на крај са одбраном Лесковчана и Коцићем на голу. Постепено је расла предност црвено-белих који су на одмор отишли са 11 голова више.

У нааставку сусрета поново је Ројевић комбиновао и уигравао играче. На високу предност Новосађана утицао је и голман Дубочице Мирослав Коцић који није био расположен као по обичају. С друге стране Фран Лучин и Андреј Трнавац су поделили минутажу и обојица су одрадила одличан посао на голу гостију. До краја меча није дошло до промене, шампион је лако одржао предност и уписао два бода.

Рукометаше Војводине у уторак очекује први дуел у Лиги Европе. Чета Бориса Ројевича гостује Нексеу у Нашицама од 20.45 сати.

В. Гвозденовић

Дубочица – Војводина 29:38 (12:23)

ЛЕСКОВАЦ: СРЦ Дубочица, гледалаца: 300. Судије: Петровић и Цветковић. Седмерци: Дубочица 3 (2), Војводина 5 (4). Искључења: Дубочица 8, Војводина 8 минута.

ДУБОЧИЦА: Л. Павловић 4, Радуловић 3, Петровић, Трако, Иваноски 4, И. Митровић, А. Митровић, Атанасковић 3, Димитријевић, Цветковић, Ристовић 6, М. Павловић 2, А. Павловић 4 (2), Живковић 3, Коцић (3 одбране), Арђелан (2 одбране).

ВОЈВОДИНА: Воркапић 7 (4), Милета 4, Милић 1, Вуковњак, Педро да Силва 4, Пушица 1, Николић 2, Додић 2, Предовић 3, Ђорђић 1, Кавчић 5, Сеса 7, Пуховски 1, Јовановић, Лучин (9 одбрана), Трнавац (5 одбрана, 1 седмерац).