RUKOMETAŠI VOJVODINE SAVLADALI DUBOČICU U SUPERLIGI: Novosađani uhvatili zalet pred Nekse

04.10.2024. 18:46 20:28
2

Rukometaši Vojvodine slavili su nad Dubočicom u Leskovcu sa 38:29 u četvrtom kolu Superlige.

Vojvodina je sjajno otvorila meč i kontrama razbila rivala, eksplozvina krila Vukašin Vorkapić i Ahmed Sesa briljirali su na terenu SRC Dubočica. Ostatak ekipe pratio je krila, bekovska linija takođe je bila raspucana i lako je izlazila na kraj sa odbranom Leskovčana i Kocićem na golu. Postepeno je rasla prednost crveno-belih koji su na odmor otišli sa 11 golova više.

U naastavku susreta ponovo je Rojević kombinovao i uigravao igrače. Na visoku prednost Novosađana uticao je i golman Dubočice Miroslav Kocić koji nije bio raspoložen kao po običaju. S druge strane Fran Lučin i Andrej Trnavac su podelili minutažu i obojica su odradila odličan posao na golu gostiju. Do kraja meča nije došlo do promene, šampion je lako održao prednost i upisao dva boda.

Rukometaše Vojvodine u utorak očekuje prvi duel u Ligi Evrope. Četa Borisa Rojeviča gostuje Nekseu u Našicama od 20.45 sati.

V. Gvozdenović

Dubočica – Vojvodina 29:38 (12:23)

LESKOVAC: SRC Dubočica, gledalaca: 300. Sudije: Petrović i Cvetković. Sedmerci: Dubočica 3 (2), Vojvodina 5 (4). Isključenja: Dubočica 8, Vojvodina 8 minuta.

DUBOČICA: L. Pavlović 4, Radulović 3, Petrović, Trako, Ivanoski 4, I. Mitrović, A. Mitrović, Atanasković 3, Dimitrijević, Cvetković, Ristović 6, M. Pavlović 2, A. Pavlović 4 (2), Živković 3, Kocić (3 odbrane), Arđelan (2 odbrane).

VOJVODINA: Vorkapić 7 (4), Mileta 4, Milić 1, Vukovnjak, Pedro da Silva 4, Pušica 1, Nikolić 2, Dodić 2, Predović 3, Đorđić 1, Kavčić 5, Sesa 7, Puhovski 1, Jovanović, Lučin (9 odbrana), Trnavac (5 odbrana, 1 sedmerac).