117.0275
107.7403

Сезона из снова за Новосађане: РУКОМЕТАШИ ВОШЕ ОСВАЈАЧИ КУПА СРБИЈЕ

11.06.2023. 20:43 20:49

ПАНЧЕВО: Рукометаши Војводине освојили су Куп "Проф. др Бранислав Покрајац" упркос поразу од Динама.

Одиграо су Панчевци боље него у Новом Саду, али нису могли до изненађења. У првом мечу који је одигран у четвртак Новосађани су славили са 28:22. Ово је осми трофеј Купа Србије који је завршио у богатој ризници Новосађана.

Новосађани су боље започели меч и поново је одбрана била на висини задатка као и у Новом Саду. Нападе Војводине креирали су Грегор Оцвирк и Срђан Милић, а акције су завршаване са свих позиција и нису имали домаћи адекватан одговор. Панчевци су се мучили у офанзиви, а једини расположен у убодним минутима био је искусни Душко Челица који је разорним шутевима са девет метара савладавао Франа Лучина.

Војводина је била ослабљена неиграњем неколико важних играча који имају проблема са повредама и ниси били део тима у финалу Аркус лиге и Еврокупа, а нови ударац за Бориса Ројевића је и повреда рамена Бориса Пуховског који није играо против Динама. Миљан Пушица један од најбољих дефанзиваца у лиги морао је да игра на обе стране терена и одрадио је добар посао. На голу гостију је по обичају бриљирао Фран Лучин који је одлично "читао" шутеве Панчеваца имао је неколико везаних интервенција и помогао је саиграчима. Након 20 минута Војводина је имала четири гола предности (8:12).

Поново је екипа из Новог Сада играла отворено, без калкулисања. Занемарили су предност из првог меча и борили се као да је резултат нерешен. У финишу првог полувремена разиграли су се Панчевци и полако су смањивали заостатак.

Сјајно су кренули гости у наставку сусрета, одлично су се кретали у одбрани након које је следила контра и лак погодак. Нису се предавали Панчевци, нападали су трудили се, а поред Челице који је био одличан у првих 30 минута укључио се Марко Перовић за којег Лучин и Арсенић нису имали решење. На 15 минута до краја домаћи су наоравили мини серију и имали су само гол заостатка. Стигли су пулени Драган Марковића до егала што је приморало Бориса Ројевића да затражи минут одмора и да тако "пробуди" екипу. Пала је Војводина у финишу сусрета како због умора тако и због важности утакмице. Мучили су се у реализацији напада, али су одржавали егал који им је и више него довољан за трофеј. Да домаћи не направе изненађење постарали су се сјајни одбрамбени играчи Војводине, али и Оцвирк који је вукао све комце у нападу.

Покупавали су Банаћани, али трофеј намењен освајачу Купа Србије поново је отишао у руке Војводине.

Најбољи играч финала био је лево крило Војводине Бојан Рађеновић.

Други дуел финала био је уједно и последњи меч српског клупског рукомета у сезони 2022/23.

В. Г.

Динамо - Војводина 30:31 (15:17)

ПАНЧЕВО: СЦ Стрелиште, гледалаца 800. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Динамо 5 (5), Војводина 5 (4). Искључења: Динамо 8, Војводина 10 минута.

ДИНАМО: Марјановић (2 одбране, 1 седмерац), Ковачевић, Дорњеи, Перовић 7 (3), Станић, Челица 5, Јездимировић 1, Ивезић (4 одбране), Новаковић 3, Чабрило 3, Дистол, Урта 1, Голубовић 2, Костадиновић 3, Милошевић, Сунајко 6 (2).

ВОЈВОДИНА: Лучин (9 одбрана), Шијан, Васић 4 (3), Милић 3, Оцвирк 7 (1), Вуковљак, Азиз, Миленковић 3, Пушица, Арсенић, Рађеновић 3,  Пешић 4, Томић 4, Куртеш, Роган 2, Перовић.

Рукометаши Војводине дочекују Динамо у првом мечу финала Купа Србије (17.45)

08.06.2023. 11:13 11:15