Sezona iz snova za Novosađane: RUKOMETAŠI VOŠE OSVAJAČI KUPA SRBIJE

11.06.2023. 20:43 20:49

PANČEVO: Rukometaši Vojvodine osvojili su Kup "Prof. dr Branislav Pokrajac" uprkos porazu od Dinama.

Odigrao su Pančevci bolje nego u Novom Sadu, ali nisu mogli do iznenađenja. U prvom meču koji je odigran u četvrtak Novosađani su slavili sa 28:22. Ovo je osmi trofej Kupa Srbije koji je završio u bogatoj riznici Novosađana.

Novosađani su bolje započeli meč i ponovo je odbrana bila na visini zadatka kao i u Novom Sadu. Napade Vojvodine kreirali su Gregor Ocvirk i Srđan Milić, a akcije su završavane sa svih pozicija i nisu imali domaći adekvatan odgovor. Pančevci su se mučili u ofanzivi, a jedini raspoložen u ubodnim minutima bio je iskusni Duško Čelica koji je razornim šutevima sa devet metara savladavao Frana Lučina.

Vojvodina je bila oslabljena neigranjem nekoliko važnih igrača koji imaju problema sa povredama i nisi bili deo tima u finalu Arkus lige i Evrokupa, a novi udarac za Borisa Rojevića je i povreda ramena Borisa Puhovskog koji nije igrao protiv Dinama. Miljan Pušica jedan od najboljih defanzivaca u ligi morao je da igra na obe strane terena i odradio je dobar posao. Na golu gostiju je po običaju briljirao Fran Lučin koji je odlično "čitao" šuteve Pančevaca imao je nekoliko vezanih intervencija i pomogao je saigračima. Nakon 20 minuta Vojvodina je imala četiri gola prednosti (8:12).

Ponovo je ekipa iz Novog Sada igrala otvoreno, bez kalkulisanja. Zanemarili su prednost iz prvog meča i borili se kao da je rezultat nerešen. U finišu prvog poluvremena razigrali su se Pančevci i polako su smanjivali zaostatak.

Sjajno su krenuli gosti u nastavku susreta, odlično su se kretali u odbrani nakon koje je sledila kontra i lak pogodak. Nisu se predavali Pančevci, napadali su trudili se, a pored Čelice koji je bio odličan u prvih 30 minuta uključio se Marko Perović za kojeg Lučin i Arsenić nisu imali rešenje. Na 15 minuta do kraja domaći su naoravili mini seriju i imali su samo gol zaostatka. Stigli su puleni Dragan Markovića do egala što je primoralo Borisa Rojevića da zatraži minut odmora i da tako "probudi" ekipu. Pala je Vojvodina u finišu susreta kako zbog umora tako i zbog važnosti utakmice. Mučili su se u realizaciji napada, ali su održavali egal koji im je i više nego dovoljan za trofej. Da domaći ne naprave iznenađenje postarali su se sjajni odbrambeni igrači Vojvodine, ali i Ocvirk koji je vukao sve komce u napadu.

Pokupavali su Banaćani, ali trofej namenjen osvajaču Kupa Srbije ponovo je otišao u ruke Vojvodine.

Najbolji igrač finala bio je levo krilo Vojvodine Bojan Rađenović.

Drugi duel finala bio je ujedno i poslednji meč srpskog klupskog rukometa u sezoni 2022/23.

V. G.

Dinamo - Vojvodina 30:31 (15:17)

PANČEVO: SC Strelište, gledalaca 800. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Dinamo 5 (5), Vojvodina 5 (4). Isključenja: Dinamo 8, Vojvodina 10 minuta.

DINAMO: Marjanović (2 odbrane, 1 sedmerac), Kovačević, Dornjei, Perović 7 (3), Stanić, Čelica 5, Jezdimirović 1, Ivezić (4 odbrane), Novaković 3, Čabrilo 3, Distol, Urta 1, Golubović 2, Kostadinović 3, Milošević, Sunajko 6 (2).

VOJVODINA: Lučin (9 odbrana), Šijan, Vasić 4 (3), Milić 3, Ocvirk 7 (1), Vukovljak, Aziz, Milenković 3, Pušica, Arsenić, Rađenović 3,  Pešić 4, Tomić 4, Kurteš, Rogan 2, Perović.

Rukometaši Vojvodine dočekuju Dinamo u prvom meču finala Kupa Srbije (17.45)

08.06.2023. 11:13 11:15