104.8191

РУКОМЕТАШИЦЕ ВОШЕ ПОРАЖЕНЕ ОД НАИСЕ Лекција за младе Новосађанке у СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ (ФОТО)

24.09.2023. 20:28 20:34
Извор: Detalj s meča Vojvodine i Naise/Dnevnik (Vanja Fifa)

Рукометашице Војводине поражене су од Наисе у другом колу Суперлиге Србије. Изабранице Игора Николића нису имале шансе против расположених Нишлијки.

На почетку сусрета гошће су играле боље и потврдиле су да су у Нови Сад дошле као фаворити. Константно су изабранице Славка Крњајца имале предност, а домаће рукометашице су одржавале прикључак головима са линије седам метара.

Мучиле су се Новосађанке у нападу, па је након 15 минута игре Наиса имала четири гола више (6:10). Нишлијке су сјајну игру у одбрани испратиле головима те је предност расла. Имале су Новосађанке полувреме за заборав.

У наставку сусрета виђена је слична игра. Нишлијке су вукле све конце на терену и на истеку 40. минута гошће су имале 15 голова предности. Једноставно, ништа није полазило за руком Новосађанкама док је Наиса имала одличан дан како у одбрани тако и у нападу.

Војводина - Наиса 20:38

Јагодина - Напредак 27:21

Младост - Раднички 30:23

Железничар - Медицинар синоћ

Понедељак

Бекамент - Црвена звезда (19)

У финишу сусрета тренери су имали слободу да експериментишу и пруже шансу свим играчицама. Новосађанке нису имале лек за убојите Нишлијке, али судећи по годинама домаћих играчица њихово време тек следи. Најбоља играчица меча била је Тамара Симоновић.

В. Гвозденовић

Војводина - Наиса 38:20 (10:18)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 65. Судије: Колак (Крагујевац) и Милошевић (Јагодина). Седмерци: Војводина 6 (4), Наиса 4 (4). Искључења: Војводина 6, Наиса 16 минута.

ВОЈВОДИНА: Шаранчић (2 одбране), Аћимовић 3, Божић, Мијаиловић, Голушин 4 (4), Чабаркапа, Гутеша, Тодоровски 4 (1), Величковић, Сивчев 2 (1), Булатовић (2 одбране), Трифуновић, Ђулинац, Савић, Митровић 1, Дринић 1.

НАИСА: А. Недељковић (14 одбрана, 1 седмерац), Величковић 9 (2), М. Недељковић, Конатар 2, Милошевић 1, Чочај 5, Симоновић 5, Ранђеловић, Ивановић, Б. Стојановић 1, Николић 5, Грујић, Стојановић 6, Кнежевић 3.