RUKOMETAŠICE VOŠE PORAŽENE OD NAISE Lekcija za mlade Novosađanke u SUPERLIGI SRBIJE (FOTO)

24.09.2023. 20:28 20:34
Izvor: Detalj s meča Vojvodine i Naise/Dnevnik (Vanja Fifa)

Rukometašice Vojvodine poražene su od Naise u drugom kolu Superlige Srbije. Izabranice Igora Nikolića nisu imale šanse protiv raspoloženih Nišlijki.

Na početku susreta gošće su igrale bolje i potvrdile su da su u Novi Sad došle kao favoriti. Konstantno su izabranice Slavka Krnjajca imale prednost, a domaće rukometašice su održavale priključak golovima sa linije sedam metara.

Mučile su se Novosađanke u napadu, pa je nakon 15 minuta igre Naisa imala četiri gola više (6:10). Nišlijke su sjajnu igru u odbrani ispratile golovima te je prednost rasla. Imale su Novosađanke poluvreme za zaborav.

U nastavku susreta viđena je slična igra. Nišlijke su vukle sve konce na terenu i na isteku 40. minuta gošće su imale 15 golova prednosti. Jednostavno, ništa nije polazilo za rukom Novosađankama dok je Naisa imala odličan dan kako u odbrani tako i u napadu.

Vojvodina - Naisa 20:38

Jagodina - Napredak 27:21

Mladost - Radnički 30:23

Železničar - Medicinar sinoć

Ponedeljak

Bekament - Crvena zvezda (19)

U finišu susreta treneri su imali slobodu da eksperimentišu i pruže šansu svim igračicama. Novosađanke nisu imale lek za ubojite Nišlijke, ali sudeći po godinama domaćih igračica njihovo vreme tek sledi. Najbolja igračica meča bila je Tamara Simonović.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Naisa 38:20 (10:18)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 65. Sudije: Kolak (Kragujevac) i Milošević (Jagodina). Sedmerci: Vojvodina 6 (4), Naisa 4 (4). Isključenja: Vojvodina 6, Naisa 16 minuta.

VOJVODINA: Šarančić (2 odbrane), Aćimović 3, Božić, Mijailović, Golušin 4 (4), Čabarkapa, Guteša, Todorovski 4 (1), Veličković, Sivčev 2 (1), Bulatović (2 odbrane), Trifunović, Đulinac, Savić, Mitrović 1, Drinić 1.

NAISA: A. Nedeljković (14 odbrana, 1 sedmerac), Veličković 9 (2), M. Nedeljković, Konatar 2, Milošević 1, Čočaj 5, Simonović 5, Ranđelović, Ivanović, B. Stojanović 1, Nikolić 5, Grujić, Stojanović 6, Knežević 3.