105.4414

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ СИГУРНИ У КОМШИЈСКОМ ДЕРБИЈУ У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: Лучин и друштво лако са Каћанима

08.11.2023. 18:15 21:22
Извор: Dnevnik.rs

Актуелни шампиони Србије, рукометаши Војводине уписали су девету победу у домаћем шампионату на исто толико мечева. Чети Бориса Ројевића овог пута морали су да честитају комшије из Каћа. Новосађани су оправдали улогу фаворита, славили са 38:21 и остали једини непоражени тим у Суперлиги Србије.

Уводни минути су као што је било и очекивано протекли у знаку гостију који су играли брзо, креативно и квалитетно и након 10 минута игре имали су пет голова предности (1:6). Новосађани су успешно одржавали предност која им је дозволила да поделе минутажу и тако одморнији дочекују дуел са Логроњо Ла Риохом у Лиги Европе. Ефектни су били Новосађани у нападу и лако су налазили пут до гола Каћана. Након првих 30 минута било је јасно да ће два бода отићи пут Новог Сада.

У наставку сусрета виђена је слична игра. Десни бек Милан Миић и лево крило Стефан Сунајко у редовима Војводине били су најрасположенији и нису имали милости за одбрану Југовића. Сјајна вест пред Лигу Европе за црвено-беле је и одлична партија чувара мреже Франа Лучина који је поред двоцифреног броја интервенција одбранио и два седмерца. О томе колико је Воша била доминантна довољно говори податак да су се у листу стрелаца уписали сви играчи сем капитена Миљана Вуковљака специјалисте за одбрамбене задатке и голманског двојца Франа Лучина и Андреја Трнавца.

За најбољег актера утакмице проглашен је голман Војводине Фран Лучин.

В. Гвозденовић

Југовић – Војводина 21:38 (10:18)
КАЋ: Дворана Храм, гледалаца: 400. Судије: Мусић и Ђурашиновић. Седмерци: Југовић 5 (3), Војводина 4 (2). Искључења: Југовић 8, Војводина 8 минута.
ЈУГОВИЋ: Тукуљац 5, Момчиловић 2, Драгољевић 2, Видојевић 3, Радојичић, Ранчић, Гаћиновић (2 одбране), Скубан 3, Нинков, Барбатесковић, Ђерић 1, Јаћимовски, Барјактаровић 5 (3), Диздар (10 одбрана), Абаџић, Самарџић.
ВОЈВОДИНА: Лучин (12 одбрана, 2 седмерца), Шијан 4 (2), Воркапић 1, Милић 6, Вуковљак, Азиз 3, Трнавац (3 одбране), Миленковић 3, Сунајко 6, Пушица 1, Рађеновић 3, Пешић 4, Томић 1, Роган 1, Голубовић 2, Пуховски 3.
РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ДОБИЛИ ПОЈАЧАЊЕ ПРЕД НОВА ИСКУШЕЊА У СРБИЈИ И ЕВРОПИ: Немања Ратковић поново међу шампионима

06.11.2023. 16:16 16:19