RUKOMETAŠI VOJVODINE SIGURNI U KOMŠIJSKOM DERBIJU U SUPERLIGI SRBIJE: Lučin i društvo lako sa Kaćanima

08.11.2023. 18:15 21:22
Izvor: Dnevnik.rs

Aktuelni šampioni Srbije, rukometaši Vojvodine upisali su devetu pobedu u domaćem šampionatu na isto toliko mečeva. Četi Borisa Rojevića ovog puta morali su da čestitaju komšije iz Kaća. Novosađani su opravdali ulogu favorita, slavili sa 38:21 i ostali jedini neporaženi tim u Superligi Srbije.

Uvodni minuti su kao što je bilo i očekivano protekli u znaku gostiju koji su igrali brzo, kreativno i kvalitetno i nakon 10 minuta igre imali su pet golova prednosti (1:6). Novosađani su uspešno održavali prednost koja im je dozvolila da podele minutažu i tako odmorniji dočekuju duel sa Logronjo La Riohom u Ligi Evrope. Efektni su bili Novosađani u napadu i lako su nalazili put do gola Kaćana. Nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da će dva boda otići put Novog Sada.

U nastavku susreta viđena je slična igra. Desni bek Milan Miić i levo krilo Stefan Sunajko u redovima Vojvodine bili su najraspoloženiji i nisu imali milosti za odbranu Jugovića. Sjajna vest pred Ligu Evrope za crveno-bele je i odlična partija čuvara mreže Frana Lučina koji je pored dvocifrenog broja intervencija odbranio i dva sedmerca. O tome koliko je Voša bila dominantna dovoljno govori podatak da su se u listu strelaca upisali svi igrači sem kapitena Miljana Vukovljaka specijaliste za odbrambene zadatke i golmanskog dvojca Frana Lučina i Andreja Trnavca.

Za najboljeg aktera utakmice proglašen je golman Vojvodine Fran Lučin.

V. Gvozdenović

Jugović – Vojvodina 21:38 (10:18)
KAĆ: Dvorana Hram, gledalaca: 400. Sudije: Musić i Đurašinović. Sedmerci: Jugović 5 (3), Vojvodina 4 (2). Isključenja: Jugović 8, Vojvodina 8 minuta.
JUGOVIĆ: Tukuljac 5, Momčilović 2, Dragoljević 2, Vidojević 3, Radojičić, Rančić, Gaćinović (2 odbrane), Skuban 3, Ninkov, Barbatesković, Đerić 1, Jaćimovski, Barjaktarović 5 (3), Dizdar (10 odbrana), Abadžić, Samardžić.
VOJVODINA: Lučin (12 odbrana, 2 sedmerca), Šijan 4 (2), Vorkapić 1, Milić 6, Vukovljak, Aziz 3, Trnavac (3 odbrane), Milenković 3, Sunajko 6, Pušica 1, Rađenović 3, Pešić 4, Tomić 1, Rogan 1, Golubović 2, Puhovski 3.
RUKOMETAŠI VOJVODINE DOBILI POJAČANJE PRED NOVA ISKUŠENJA U SRBIJI I EVROPI: Nemanja Ratković ponovo među šampionima

06.11.2023. 16:16 16:19