ДЕРБИ У ЦРВЕНКИ ПРИПАО ГОСТИМА Пролетер сав плен однео у Зрењанин

08.10.2024. 13:03 13:22
рукомет

ЦРВЕНКА: Дерби трећег кола Супер Б рукометне лиге одигран у Црвенки заслужено је припао Пролетеру из Зрењанина.

Дуел некадашњих перјаница југословенског рукомета донео је занимљиву борбу у којој се боље снашла уигранија екипа Пролетера.

Kажемо уигранија, јер у саставу Црвенка Јафе су вечерас појавила четири нова играча, без заједничког тренинга, па су и биле логичне техничке грешке које су кумовале поразу „веверица“.

Зрењанинци су сусрет отворили са два гола и у првом полуремену сми потом гледали игру гол за гол, да би на одмор изабраници Црвенчанина на клупи Пролетера Драгана Кукића на одмор отишли са три гола предности (13:10), а прво полувреме ће бити упамћено и по пет неискоришћених седмераца рукометаша Пролетера.

рукомет

И друго полувреме је протекло углавном у игри гол за гол, прилазили су Црвенчани на минус два, у неколико наврата имали прилику да и ту предност смање, али рекосмо правили су техничке грешке и шансе су одлазиле у неповрат.

И наравно, како је сусрет одмицао понестајало је и снаге рукометашима Црвенка Јафе, што су Зрењанинци искористили и у самом финишу сусрета су дошли до недостижних пет голова предности, повели са 23:18, па су Црвенчани са два узастопна гола успели само да ублаже пораз.

За најбољег играча сусрета проглашен је рукометаш Пролетера Срђан Милић, који је био и најефикаснији актер дуела са 7 постигнутих голова.

СУПЕР Б ЛИГА – СЕВЕР ЦЕНТАР

ЦРВЕНКА ЈАФА – ПРОЛЕТЕР 20:23 (10:13)

Спортска хала „Слободан Чиле Мишковић“, гледалаца 500. Судије: Миленко Алимпић и Здравко Црњански (оба из Бачке Паланке). Седмерци: Црвенка Јафа 5 (3), Пролетер 6 (1). Искључења: Црвенка Јафа 12 минута, Пролетер 14 минута.

ЦРВЕНКА ЈАФА: Томић, Жегарац 1, Рачић, Пролић, Гаћиновић 1, Швељо 2 (1-0), Николић 1, Ивић 1, Чавић 5 (1-1), Павићевић, Бошковић 5 (3-2), Крагуљ, Богуновић, Драгић 3, Петрић и Каравезић.

ПРОЛЕТЕР: Ћоровић, Станков 2 (1-0), Ма. Драшко, Илић, Милошевић 3, Подунавац 2 (1-0), Машић 1 (1-0), Радисављевић 4, Милић 7 (2-1), Јованов 3 (1-0), Тошков, Мл. Драшко 1, Пертовић, Јањатовић и Ковачевић.