DERBI U CRVENKI PRIPAO GOSTIMA Proleter sav plen odneo u Zrenjanin

08.10.2024. 13:03 13:22
рукомет

CRVENKA: Derbi trećeg kola Super B rukometne lige odigran u Crvenki zasluženo je pripao Proleteru iz Zrenjanina.

Duel nekadašnjih perjanica jugoslovenskog rukometa doneo je zanimljivu borbu u kojoj se bolje snašla uigranija ekipa Proletera.

Kažemo uigranija, jer u sastavu Crvenka Jafe su večeras pojavila četiri nova igrača, bez zajedničkog treninga, pa su i bile logične tehničke greške koje su kumovale porazu „veverica“.

Zrenjaninci su susret otvorili sa dva gola i u prvom poluremenu smi potom gledali igru gol za gol, da bi na odmor izabranici Crvenčanina na klupi Proletera Dragana Kukića na odmor otišli sa tri gola prednosti (13:10), a prvo poluvreme će biti upamćeno i po pet neiskorišćenih sedmeraca rukometaša Proletera.

рукомет

I drugo poluvreme je proteklo uglavnom u igri gol za gol, prilazili su Crvenčani na minus dva, u nekoliko navrata imali priliku da i tu prednost smanje, ali rekosmo pravili su tehničke greške i šanse su odlazile u nepovrat.

I naravno, kako je susret odmicao ponestajalo je i snage rukometašima Crvenka Jafe, što su Zrenjaninci iskoristili i u samom finišu susreta su došli do nedostižnih pet golova prednosti, poveli sa 23:18, pa su Crvenčani sa dva uzastopna gola uspeli samo da ublaže poraz.

Za najboljeg igrača susreta proglašen je rukometaš Proletera Srđan Milić, koji je bio i najefikasniji akter duela sa 7 postignutih golova.

SUPER B LIGA – SEVER CENTAR

CRVENKA JAFA – PROLETER 20:23 (10:13)

Sportska hala „Slobodan Čile Mišković“, gledalaca 500. Sudije: Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski (oba iz Bačke Palanke). Sedmerci: Crvenka Jafa 5 (3), Proleter 6 (1). Isključenja: Crvenka Jafa 12 minuta, Proleter 14 minuta.

CRVENKA JAFA: Tomić, Žegarac 1, Račić, Prolić, Gaćinović 1, Šveljo 2 (1-0), Nikolić 1, Ivić 1, Čavić 5 (1-1), Pavićević, Bošković 5 (3-2), Kragulj, Bogunović, Dragić 3, Petrić i Karavezić.

PROLETER: Ćorović, Stankov 2 (1-0), Ma. Draško, Ilić, Milošević 3, Podunavac 2 (1-0), Mašić 1 (1-0), Radisavljević 4, Milić 7 (2-1), Jovanov 3 (1-0), Toškov, Ml. Draško 1, Pertović, Janjatović i Kovačević.