117.0955
104.8397

Аркус лига: Црвено-бели убедљиви на Сланој бари

06.04.2023. 08:46 08:50

Актуелни шампиони Србије, рукометаши Војводине победили су Топличанин из Прокупља у домаћем првенству.

Изабраници Бориса Ројевића су занемарили чињеницу да играју утакмицу сваког трећег дана и одличном партијом дошли су до нових бодова у Аркус лиги Србије.

У уводним минутима сусрета играло се гол за гол. Обе екипе су имале неколико техничких грешака, али су исто тако биле расположене у нападу. Офанзиву црвено-белих предводила су крила Бојан Рађеновић и Марко Васић. Војводина је имала и расположеног Франа Лучина који је у првих 30 минута имао неколико везаних одбрана и помогао је екипи да одржава вођство. Након 16. минута игре домаћи су имали три гола предности (10:7). Наставила је Воша са добром игром и постепено је повећавала разлику.

Саклинцимау Скопљу

Рукометаше Војводине данас од 18 сати очекује меч са Вардаром у Скопљу. Воша ће у Македонији играти са комбинованим тимом са неколико искуснијих играча и „клинаца” који су против Нексеа и Пелистера показали храброст да играју сениорски рукомет.

– Нисмо у могућности да са најбољи тимом играмо сва такмичења. Момцима је потребан одмор. Направили смо два тима, ја сам остао са неколико младих играча и са првотимцима, док је Драган Кукић отишао са млађим тимом у Македонију и покушаће да се изборе са искусном екипом Вардара. Сматрам да је ово одлична школа за наше јуниоре који имају прилику да се покажу и боре са старијим играчима - јасан је стратег црвено-белих Борис Ројевић.

Реванш се игра на Сланој бари 11. априла од 16.30 сати.

У наставку виђена је слична игра. Новосађани су лако проналазили пут до гола гостију и због велике разлике могли су да комбинују тим. На истеку 40. минута Војводина је имала двоцифрену предност (27:17). У редовима Топличанина да разлика не буде већа постарали су се пивот Никола Антић и средњи бек Жељко Тукуљац, који су имали одлично шутерско вече. Домаћи су мирно привели меч крају и наставили серију добрих резултата.

У 23. колу Воша ће угостити београдску Црвену звезду у недељу од 20 часова.

Војводина - Топличанин 38:25 (20:13)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 150. Судије: Матић и Вујановић (Београд). Седмерци: Војводина 4 (3), Топличанин 5 (5). Искључења: Војводина 10, Топличанин 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (8 одбрана), Арсенић (6 одбрана), Васић 7 (3), Милић 2, Оцвирк 5, Вуковљак, Азиз, Миленковић 8, Пушица, Рађеновић 7, Пешић 2, Томић 4, Роган 3, Пуховски.

ТОПЛИЧАНИН: Радовић (3 одбране), Стошић (4 одбране),

Кубуровић, Ж. Тукуљац 6, Митровић, Ковачевић 1, Николић, Милутиновић 7 (5), Ј. Тукуљац, Младеновић, Међедовић 1, Васић, Јанићијевић 3, Антић 7.