Arkus liga: Crveno-beli ubedljivi na Slanoj bari

06.04.2023. 08:46 08:50

Aktuelni šampioni Srbije, rukometaši Vojvodine pobedili su Topličanin iz Prokuplja u domaćem prvenstvu.

Izabranici Borisa Rojevića su zanemarili činjenicu da igraju utakmicu svakog trećeg dana i odličnom partijom došli su do novih bodova u Arkus ligi Srbije.

U uvodnim minutima susreta igralo se gol za gol. Obe ekipe su imale nekoliko tehničkih grešaka, ali su isto tako bile raspoložene u napadu. Ofanzivu crveno-belih predvodila su krila Bojan Rađenović i Marko Vasić. Vojvodina je imala i raspoloženog Frana Lučina koji je u prvih 30 minuta imao nekoliko vezanih odbrana i pomogao je ekipi da održava vođstvo. Nakon 16. minuta igre domaći su imali tri gola prednosti (10:7). Nastavila je Voša sa dobrom igrom i postepeno je povećavala razliku.

Saklincimau Skoplju

Rukometaše Vojvodine danas od 18 sati očekuje meč sa Vardarom u Skoplju. Voša će u Makedoniji igrati sa kombinovanim timom sa nekoliko iskusnijih igrača i „klinaca” koji su protiv Neksea i Pelistera pokazali hrabrost da igraju seniorski rukomet.

– Nismo u mogućnosti da sa najbolji timom igramo sva takmičenja. Momcima je potreban odmor. Napravili smo dva tima, ja sam ostao sa nekoliko mladih igrača i sa prvotimcima, dok je Dragan Kukić otišao sa mlađim timom u Makedoniju i pokušaće da se izbore sa iskusnom ekipom Vardara. Smatram da je ovo odlična škola za naše juniore koji imaju priliku da se pokažu i bore sa starijim igračima - jasan je strateg crveno-belih Boris Rojević.

Revanš se igra na Slanoj bari 11. aprila od 16.30 sati.

U nastavku viđena je slična igra. Novosađani su lako pronalazili put do gola gostiju i zbog velike razlike mogli su da kombinuju tim. Na isteku 40. minuta Vojvodina je imala dvocifrenu prednost (27:17). U redovima Topličanina da razlika ne bude veća postarali su se pivot Nikola Antić i srednji bek Željko Tukuljac, koji su imali odlično šutersko veče. Domaći su mirno priveli meč kraju i nastavili seriju dobrih rezultata.

U 23. kolu Voša će ugostiti beogradsku Crvenu zvezdu u nedelju od 20 časova.

Vojvodina - Topličanin 38:25 (20:13)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 150. Sudije: Matić i Vujanović (Beograd). Sedmerci: Vojvodina 4 (3), Topličanin 5 (5). Isključenja: Vojvodina 10, Topličanin 4 minuta.

VOJVODINA: Lučin (8 odbrana), Arsenić (6 odbrana), Vasić 7 (3), Milić 2, Ocvirk 5, Vukovljak, Aziz, Milenković 8, Pušica, Rađenović 7, Pešić 2, Tomić 4, Rogan 3, Puhovski.

TOPLIČANIN: Radović (3 odbrane), Stošić (4 odbrane),

Kuburović, Ž. Tukuljac 6, Mitrović, Kovačević 1, Nikolić, Milutinović 7 (5), J. Tukuljac, Mladenović, Međedović 1, Vasić, Janićijević 3, Antić 7.