(ВИДЕО) ПРВЕ ЗИМСКЕ ПРИПРЕМЕ КАЈАКАША: У Турској 19 адута Србије, акценат на једноседима и групним тренинзима
Кајакашка репрезентација Србије отпутовала је 9. фебруара на прве зимске припреме ове године, а дестинација је добро познати Белек у Турској.
Наш национални тим боравиће тамо три седмице. Са 19 спортиста (13 кајакаша и шест кајакашица) радиће четири тренера – Урош Митјев, Симо Болтић, Ненад Косијер и Антун Новаковић.
– Поред сениора пут Турске су отишли и млађи сениори, па и једна јуниорка, Жофи Хорват – каже селектор Павле Јованов. – Мало смо промешали екипу. Размишљајући о следећим Олимпијским играма у Лос Анђелесу 2028. године, сви који имају потенцијал да буду у тиму за ту смотру, сада су на припремама. Није ово, наравно, затворена прича, ових 19 имена, који су кандидати за репрезентацију. Има потенцијала и у млађим категоријама па ћемо после прве контроле у априлу видети ко колико може.
Акценат у Турској, у овом периоду, биће на једноседима и групним тренинзима.
– Сви треба појединачно да напредују у једноседима, како би после били добри и у групним чамцима. План је да се уради што више групних тренинга, а понели су и групне чамце, па ће се ипак пробати и неке варијанте – додао је Јованов.
Паралелно ће, од понедељка, репрезентативне припреме, имати и подмладак, у Требињу.
– Млађи сениори ће две недеље радити са тренерима Урошем Павловићем и Ђурицом Левнајићем, а кануисти са Ненадом Миковићем. После ће јуниори и кадети десет дана провести на припремама са тренерима Иваном Шешум, Чабом Фехером и Миленком Зорићем. После прве фазе припрема и повратка из Турске, сениори ће, такође отићи у Требиње, а придружиће им се неки најбољи са припрема млађих категорија – истакао је Павле Јованов.
Апликација почела са радом
Осим што су претходних месеци рађена разна тестирања спортиста, Кајакашки савез Србије акценат је ставио и на развој софтвера за праћење тренинга.
– Направили смо апликацију за мобилне телефоне и од првог дана припрема у Турској почела је са радом. Тренери уносе податке о тренингу који је потребно одрадити, а спортисти уносе своје податке како су урадили задатак. Тако тренери и ја можемо да пратимо све. Ово је битно на дуже стазе, јер је потребно да остане база, за будуће спортисте да виде шта су радили ти успешни кајакаши и кајакашице – рекао је Павле Јованов.