Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(VIDEO) PRVE ZIMSKE PRIPREME KAJAKAŠA: U Turskoj 19 aduta Srbije, akcenat na jednosedima i grupnim treninzima

14.02.2025. 16:12 16:19
спорт
Foto: Košarkaški savez Srbije

Kajakaška reprezentacija Srbije otputovala je 9. februara na prve zimske pripreme ove godine, a destinacija je dobro poznati Belek u Turskoj.

Naš nacionalni tim boraviće tamo tri sedmice. Sa 19 sportista (13 kajakaša i šest kajakašica) radiće četiri trenera – Uroš Mitjev, Simo Boltić, Nenad Kosijer i Antun Novaković. 

– Pored seniora put Turske su otišli i mlađi seniori, pa i jedna juniorka, Žofi Horvat – kaže selektor Pavle Jovanov. – Malo smo promešali ekipu. Razmišljajući o sledećim Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine, svi koji imaju potencijal da budu u timu za tu smotru, sada su na pripremama. Nije ovo, naravno, zatvorena priča, ovih 19 imena, koji su kandidati za reprezentaciju. Ima potencijala i u mlađim kategorijama pa ćemo posle prve kontrole u aprilu videti ko koliko može.

 

Akcenat u Turskoj, u ovom periodu, biće na jednosedima i grupnim treninzima. 

– Svi treba pojedinačno da napreduju u jednosedima, kako bi posle bili dobri i u grupnim čamcima. Plan je da se uradi što više grupnih treninga, a poneli su i grupne čamce, pa će se ipak probati i neke varijante – dodao je Jovanov. 

Paralelno će, od ponedeljka, reprezentativne pripreme, imati i podmladak, u Trebinju. 

– Mlađi seniori će dve nedelje raditi sa trenerima Urošem Pavlovićem i Đuricom Levnajićem, a kanuisti sa Nenadom Mikovićem. Posle će juniori i kadeti deset dana provesti na pripremama sa trenerima Ivanom Šešum, Čabom Feherom i Milenkom Zorićem. Posle prve faze priprema i povratka iz Turske, seniori će, takođe otići u Trebinje, a pridružiće im se neki najbolji sa priprema mlađih kategorija – istakao je Pavle Jovanov. 

Aplikacija počela sa radom

Osim što su prethodnih meseci rađena razna testiranja sportista, Kajakaški savez Srbije akcenat je stavio i na razvoj softvera za praćenje treninga. 

– Napravili smo aplikaciju za mobilne telefone i od prvog dana priprema u Turskoj počela je sa radom. Treneri unose podatke o treningu koji je potrebno odraditi, a sportisti unose svoje podatke kako su uradili zadatak. Tako treneri i ja možemo da pratimo sve. Ovo je bitno na duže staze, jer je potrebno da ostane baza, za buduće sportiste da vide šta su radili ti uspešni kajakaši i kajakašice – rekao je Pavle Jovanov.

 

 

Pošaljite komentar
KAJAK I KANU KLUB VOJVODINA SE PRIPREMA ZA NOVU SEZONU: Belek prva stanica, šansa mlađima
спорт

KAJAK I KANU KLUB VOJVODINA SE PRIPREMA ZA NOVU SEZONU: Belek prva stanica, šansa mlađima

04.02.2025. 15:35 17:05
PAVLE JOVANOV, NOVI-STARI SELEKTOR KAJAKAŠKE REPREZENTACIJE SRBIJE: Zajedno do Los Anđelesa, da ponovimo Rio

NOVI OLIMPIJSKI CIKLUS

кајак

PAVLE JOVANOV, NOVI-STARI SELEKTOR KAJAKAŠKE REPREZENTACIJE SRBIJE: Zajedno do Los Anđelesa, da ponovimo Rio

30.11.2024. 11:25 11:43