ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ У ПАРИЗУ: Ризик од празних места; још има карата за неке од најпопуларнијих догађаја, а цена је права „ситница”
За мање од 200 дана почеће Олимпијске игре у Паризу, а према писању британске штампе објективна је бојазан да ће на трибинама током неких од најпопуларнијих догађаја бити празних места.
Сајт „Сити А.М.” који у Лондону важи за најчитанији медиј који прати финансије и бизнис, осврнуо се на то колико је још остало непродатих карата за највећи спортски догађај на свету.
Организатори су обећали да ће ово бити једне од најизванреднијих игара и то у граду који ће први трећи пут бити домаћин (1900, 1924).
Према истраживању „Сити А.М.” за сада за 55 догађаја у којим ће се водити борба за медаљу има улазница да се купе. То потеже питање да ли су улазнице скупе, да ли Париз има „ауру пожељног града домаћина”...
Олимпијске игре почињу 26. јула свечаним отварањем на реци Сени, а окупиће се око две хиљаде спортиста из више од 200 земаља света, који ће се такмичити до 11. августа.
Међу картама које још увек могу да се купе су оне за најпопуларније догађаје на овој смотри, атлетска финала на 100 и 200 м у мушкој и женској конкуренцији на стадиону „Француска”. Ту су још и кошарка, бокс, пливање, рагби 7 и рукомет, који је у Француској ектремно популаран.
„Краљица спортова” је један од најважнијих спортова на олимпијским играма, а тренутна цена карте за „прву категорију” (вечерњи термини) је 990 евра за једну особу. За категорије А-Д цене су од 690 евра, 385, те 195 и 85 евра.
– Скренули смо пажњу на то да су цене високе. На Светском првенству у атлетици у Будимпешти 2023. године имали смо прихватљиве цене. Увек ће бити премијум карата, али је важно да наши стадиону буду пуни људи који воле наш спорт, а не оних који могу да приуште да оду на олимпијске игре – рекао је на тему цена карата председник Светске атлетике Себастијан Коу.
Директор стратегије у једној од најјачих маркетиншких агенција које се баве и спортом „M&C Saatchi Спорт & Ентертаинмент” Нил Хопкинс рекао је за „Сити А.М.” да ће један од главних изазова организатора Олимпијских игара у Паризу бити да схвате да су улазнице скупе.
На prеthodnim Олимпијским играма у Токију, које су са 2020. одложене (први пут у историји) за 2021. годину, због пандемије коронавируса није било дозвољено присуство публике, што је, такође, био преседан.
Три године касније навијачи ће моћи да уживају у највећем спортском догађају на свету, али ће сада на удару бити њихов џеп, ако организатори до почетка не промене политику.
К. Бугарски