МАРТИН ДРУГУ ГОДИНУ ЗАРЕДОМ НАЈБРЖИ У СПРИНТУ У МИЗАНУ пред Велику награду Сан Марина

07.09.2024. 16:23 16:26
р
Извор: Printscreen/motogp.com

Актуелни лидер Мото ГП шампионата Хорхе Мартин славио је у спринту у Мизану пред Велику награду Сан Марина.

Он је након сјајног старта преотео прво место од Франческа Бањаје који је био најбржи у квалификацијама, а има и пол позицију за недељну трку, и на крају победио. Мартин је тако повећао предност над Бањајом у генералном пласману. Његова предност у борби за титулу сада износи 26 бодова у односу на Италијана.

Бањаја је у последњих неколико кругова покушао да „притисне“ Маритна, али без успеха, тако да је морао да се задовољи другим местом у својој „кући“ где је тријумфовао на тркама 2021. и 2022.

На другој страни, Мартин је показао да му лежи стаза у Мизану, пошто је прошле године славио и на спринту и у трци.  Претходно је Мартин нанизао три узастопна друга места на спринтовима – Силверстон, Аустрија и Арагон.

Велики успех остварио је Франко Морбидели, освајањем треће позиције, што је његов први подијум на спринтовима у каријери. Енеа Бастијанини завршио је као четврти испред Педра Акосте. Марк Маркес, победник претходне трке у Арагону, након слабијег старта успео је да се пробије до шестог места, испред Биндера и Џека Милера.

У првих десет нашли су се још Фабио Квартараро и Алекс Маркес.