Vicešampion Evrope ubedljiv KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE BEZ SNAGE PROTIV REAL MADRIDA

24.10.2024. 22:53 23:11
Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Real Madrida u gostima sa ubedljivih 95:72 u petom kolu Evrolige.

Jasno je bilo od samog starta da crveno-bele očekuje najteži izazov u dosadašnjem delu sezone, kako zbog kvaliteta rivala, tako i zbog nepovoljne zdravstvene situacije. I odmah u uvodnim minutima se pokazalo zašto je tako. Real Madrid je fluidnim napadima i čvrstom odbranom stekao prednost u ranoj fazi i odmah stavio do znanja rivalu da će maksimalno ući u duel.

Trgla se potom Crvena zvezda. Miloš Teodosić je proveo nešto više vremena na parketu u odsustvu Nedovića i bio veoma produktivan. Njegovi pasovi, pogotovo jedan posle španskog pikenrola pronalazili su slobodne saigrače, pa su gosti na krilima plejmejkera serijom 8:0 prišli na samo minus pet.

Od tog momenta postojao je samo jedan tim, tako da je “kraljevski klub” furiozno poveo 17 razlike na poluvremenu.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja. Real Madrid je rutinski prelomio duel, a Uroš Plavšić je sa druge strane iskoristio neke minute kako bi što više uhvatio ritam, jer je logično da će u odsustvu Bolomboja nešto veća odgovornost da padne i na njega.

Najefikasniji kod pobednika bili su Džanan Musa sa 17 i Kampaco sa 13 poena, dok je rivala predvodio Teodosić sa 11 poena, jedini dvocifreni.