19°C
18.09.2024.
117.0602
105.2321

ПРЕД ПРЕПУНИМ ТРИБИНАМА ХАЛЕ 3 БЕОГРАДСКОГ САЈМА Дејвис секунд пре краја за победу Партизана против Париза

15.09.2024. 23:28 23:35
KK Partizan
Извор: Instagram Partizanbc

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана освојили су прво место на београдском турниру пошто су у мечу трећег, последњег кола савладали Париз резултатом 83:82.

Пред препуним трибинама хале 3 Београдског сајма црно-бели су до победе дошли поенима Брендона Дејвиса секунд пре краја.

Најефикаснији у Партизану били су Карлик Џонс, Стерлинг Браун и Френк Ниликина са по 13 поена.

Тајрик Џонс је дао 12, а Исак Бонга и Дејвис по 10.

Код Париза је најефикаснији био Надир Хифи са 19 поена, Ти Џеј Шортс је дао 18, а Тајсон Ворд 16.

На крају уједначене прве деонице Партизан је водио 21:20, а после првог полувремена, у ком су кошаркаши Партизана промашили девет слободних бацања, домаћин је водио 46:43.

Средином треће деонице Партизан је стекао значајнију предност (57:47), али је после 30 минута било 68:65 за српски клуб.

Париз је серијом 8:0 на старту четврте деонице повео 73:68. Партизан није поентирао пет минута на старту последње четвртине, а тројком Карлика Џонса 29 секунди пре краја повео је 81:78.

Десет секунди пре краја Париз је повео 82:81, а секунд пре краја Дејвис доноси победу Партизану.

До почетка сезоне и утакмице првог кола АБА лиге у ком Партизан 25. септембра дочекује Борац, "црно-бели" ће играти још две припремне утакмице, на турниру у Атини, 21. и 22. септембра, где ће уз домаћи Панатинаикос играти и Макаби и Ефес.