PRED PREPUNIM TRIBINAMA HALE 3 BEOGRADSKOG SAJMA Dejvis sekund pre kraja za pobedu Partizana protiv Pariza

15.09.2024. 23:28 23:35
KK Partizan
Izvor: Instagram Partizanbc

BEOGRAD: Košarkaši Partizana osvojili su prvo mesto na beogradskom turniru pošto su u meču trećeg, poslednjeg kola savladali Pariz rezultatom 83:82.

Pred prepunim tribinama hale 3 Beogradskog sajma crno-beli su do pobede došli poenima Brendona Dejvisa sekund pre kraja.

Najefikasniji u Partizanu bili su Karlik Džons, Sterling Braun i Frenk Nilikina sa po 13 poena.

Tajrik Džons je dao 12, a Isak Bonga i Dejvis po 10.

Kod Pariza je najefikasniji bio Nadir Hifi sa 19 poena, Ti Džej Šorts je dao 18, a Tajson Vord 16.

Na kraju ujednačene prve deonice Partizan je vodio 21:20, a posle prvog poluvremena, u kom su košarkaši Partizana promašili devet slobodnih bacanja, domaćin je vodio 46:43.

Sredinom treće deonice Partizan je stekao značajniju prednost (57:47), ali je posle 30 minuta bilo 68:65 za srpski klub.

Pariz je serijom 8:0 na startu četvrte deonice poveo 73:68. Partizan nije poentirao pet minuta na startu poslednje četvrtine, a trojkom Karlika Džonsa 29 sekundi pre kraja poveo je 81:78.

Deset sekundi pre kraja Pariz je poveo 82:81, a sekund pre kraja Dejvis donosi pobedu Partizanu.

Do početka sezone i utakmice prvog kola ABA lige u kom Partizan 25. septembra dočekuje Borac, "crno-beli" će igrati još dve pripremne utakmice, na turniru u Atini, 21. i 22. septembra, gde će uz domaći Panatinaikos igrati i Makabi i Efes.