107.7403

Повреде, искључења и херој Недовић КОШАРКАШИ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ БОЉИ ОД БУДУЋНОСТИ

21.10.2024. 21:36 21:40
ЦЗ

Ова утакмица имала је све. Висок интензитет, драму, повреде и искључења обележила су дерби петог кола регионалног такмичења, у којем је Црвена звезда била боља од Будућности са 75:73 и то у Подгорици.

Одмах на старту се показало да су црвено-белима још увек тешке ноге после дуплог евролигашког кола и болног пораза од Барселоне. Међутим, ни Подгоричани нису бриљирали, али су били довољно присебни у одбрани из које су црпели енергију, док су и офанзивним скоком правили велике потешкоће гостима. Тако су успоставили контролу, коју су држали све до почетка другог полувремена, када је Црвена звезда серијом 7:0 закомпликовала дуел. И није се дуго чекало да Будућност узврати. После тајм-аута Андреја Жакеља, домаћи су опет дошли до залихе и били корак испред ривала, да би уследило оно што је обележило утакмицу. Због кондензације створили су се услови да паркет буде изузетно клизав, што је било кобно по центра црвено-белих Џоела Боломбоја, који је због повреде морао ван паркета.

Тада је дошло и до избацивања председника Црвене звезде, Жељка Дрчелића, због протеста, па се тако није уопште играло неколико минута. И упркос томе што је све ишло на воденицу Будућности после тога, Немања Недовић је ухватио ритам и серијом поена довео госте до потпуног егала, а онда и до победе у веома незвесној завршници.

Управо је он био најзаслужнији за тријумф са 24 поена, док је Мекинли Рајт са 20 предводио Будућност.