Povrede, isključenja i heroj Nedović KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE BOLJI OD BUDUĆNOSTI

21.10.2024. 21:36 21:40
ЦЗ

Ova utakmica imala je sve. Visok intenzitet, dramu, povrede i isključenja obeležila su derbi petog kola regionalnog takmičenja, u kojem je Crvena zvezda bila bolja od Budućnosti sa 75:73 i to u Podgorici.

Odmah na startu se pokazalo da su crveno-belima još uvek teške noge posle duplog evroligaškog kola i bolnog poraza od Barselone. Međutim, ni Podgoričani nisu briljirali, ali su bili dovoljno prisebni u odbrani iz koje su crpeli energiju, dok su i ofanzivnim skokom pravili velike poteškoće gostima. Tako su uspostavili kontrolu, koju su držali sve do početka drugog poluvremena, kada je Crvena zvezda serijom 7:0 zakomplikovala duel. I nije se dugo čekalo da Budućnost uzvrati. Posle tajm-auta Andreja Žakelja, domaći su opet došli do zalihe i bili korak ispred rivala, da bi usledilo ono što je obeležilo utakmicu. Zbog kondenzacije stvorili su se uslovi da parket bude izuzetno klizav, što je bilo kobno po centra crveno-belih Džoela Bolomboja, koji je zbog povrede morao van parketa.

Tada je došlo i do izbacivanja predsednika Crvene zvezde, Željka Drčelića, zbog protesta, pa se tako nije uopšte igralo nekoliko minuta. I uprkos tome što je sve išlo na vodenicu Budućnosti posle toga, Nemanja Nedović je uhvatio ritam i serijom poena doveo goste do potpunog egala, a onda i do pobede u veoma nezvesnoj završnici.

Upravo je on bio najzaslužniji za trijumf sa 24 poena, dok je Mekinli Rajt sa 20 predvodio Budućnost.