ПАРТИЗАН У НОВОМ РУХУ РАЗБИО АЕК: Црно-бела рапсодија на Сајму

13.09.2024. 21:15 21:19
kk partizan
Извор: Printscreen/X mreža KK Partizan

Кошаркашки београдског Партизана су пред 5.000 љубитеља кошарке у Хали 3 Београдског сајма победили атински АЕК убедљивим резултатом 93:60.

Присталице црно-белих могли су да уживају у доминантној игри Обрадовићевог састава, који је први пут играо у новим дресовима.

Најефикаснији у Партизану били су Браун са 12, Лундберг са 10, Дејвис са 9, Вашингтон са 7, Ниликина са 8.

Одличан старт Партизана који је добрим нападима брзо стекао предност од 12:4. Утакмицу су добро отворили Браун и Дејвис, који су предводили екипу у првом кварталу меча.

Сјајним процентима шут Партизан је већ на половини прве четвртине стекоа и двоцифрену предност од 20:10.

То је био знак да тренер АЕК Драган Шакота затражи тајм-аут после којег се његова екипа консолидовала и стекла одређени нападачки ритам.

Успео је АЕК да пред крај четвртине преполови предност Партизана на 23:18, али до краја су црно-бели повећали разлику, тако да је после првог квартала на семафору стајало 27:20.

Мало је Партизан слабије кренуо у другу четвртину, па је АЕК тако спустио преднсот црно-белих на свега три поена предности (30:27). Ипак су домаћи успели да одбију налет гостију и пре свега добрим шутем за три поена врате пристојну предност, ту је предњачио Френк Ниликина који је утакмицу отворио са две тројке.

На то су се после надовезали Покушевски и Карлик Џоунс, док је Тајрик још више подигао атмосферу у хали својим блокадама и снажним закуцавањима.

Али је Партизан поново успео да се издигне и искористи предност домаћег терена и преко Балше Копривице поново стекне двоцифрену разлику, коју је одржао до краја првог полувремена, где је отишао са вођство од 49:38.

У другом полувремену смо гледали једносмерну улицу, где су кошаркаши Партизана доминирали по свим параметрима.

На крилима Тајрика Џонса Партизан је наставио у добром ритму утакмицу у трећем квараталу, да би онда су се прикључио и Ифе Лундберг.

Колико је Партизан одиграо добру четвртину види се и по броју поена колико су гости из Атине постигли у овом кварталу.

Свега осам поена су жуто-црни постигли и то је добар показатељ какву одбрану могу да играју кошаркаши Партизана.

Тако да је после треће четвртине на семафору стајало убедљивих 78:46.

То је мало спустило ритам меча у последњем кварталу, где је Партизан контролисао ритам меча и тако уписао убедљиву победу.

Обрадовић је делио минутажу свим кошаркашима на терену, тако да су своје минуте имали и Алекса Димитријевић, као и Митар Бошњаковић, који су се тако имали прилике да се представе навијачима Партизана.

Следећу утакмицу црно-бели играју у недељу против Париза.