PARTIZAN U NOVOM RUHU RAZBIO AEK: Crno-bela rapsodija na Sajmu

13.09.2024. 21:15 21:19
kk partizan
Izvor: Printscreen/X mreža KK Partizan

Košarkaški beogradskog Partizana su pred 5.000 ljubitelja košarke u Hali 3 Beogradskog sajma pobedili atinski AEK ubedljivim rezultatom 93:60.

Pristalice crno-belih mogli su da uživaju u dominantnoj igri Obradovićevog sastava, koji je prvi put igrao u novim dresovima.

Najefikasniji u Partizanu bili su Braun sa 12, Lundberg sa 10, Dejvis sa 9, Vašington sa 7, Nilikina sa 8.

Odličan start Partizana koji je dobrim napadima brzo stekao prednost od 12:4. Utakmicu su dobro otvorili Braun i Dejvis, koji su predvodili ekipu u prvom kvartalu meča.

Sjajnim procentima šut Partizan je već na polovini prve četvrtine stekoa i dvocifrenu prednost od 20:10.

To je bio znak da trener AEK Dragan Šakota zatraži tajm-aut posle kojeg se njegova ekipa konsolidovala i stekla određeni napadački ritam.

Uspeo je AEK da pred kraj četvrtine prepolovi prednost Partizana na 23:18, ali do kraja su crno-beli povećali razliku, tako da je posle prvog kvartala na semaforu stajalo 27:20.

Malo je Partizan slabije krenuo u drugu četvrtinu, pa je AEK tako spustio prednsot crno-belih na svega tri poena prednosti (30:27). Ipak su domaći uspeli da odbiju nalet gostiju i pre svega dobrim šutem za tri poena vrate pristojnu prednost, tu je prednjačio Frenk Nilikina koji je utakmicu otvorio sa dve trojke.

Na to su se posle nadovezali Pokuševski i Karlik Džouns, dok je Tajrik još više podigao atmosferu u hali svojim blokadama i snažnim zakucavanjima.

Ali je Partizan ponovo uspeo da se izdigne i iskoristi prednost domaćeg terena i preko Balše Koprivice ponovo stekne dvocifrenu razliku, koju je održao do kraja prvog poluvremena, gde je otišao sa vođstvo od 49:38.

U drugom poluvremenu smo gledali jednosmernu ulicu, gde su košarkaši Partizana dominirali po svim parametrima.

Na krilima Tajrika Džonsa Partizan je nastavio u dobrom ritmu utakmicu u trećem kvaratalu, da bi onda su se priključio i Ife Lundberg.

Koliko je Partizan odigrao dobru četvrtinu vidi se i po broju poena koliko su gosti iz Atine postigli u ovom kvartalu.

Svega osam poena su žuto-crni postigli i to je dobar pokazatelj kakvu odbranu mogu da igraju košarkaši Partizana.

Tako da je posle treće četvrtine na semaforu stajalo ubedljivih 78:46.

To je malo spustilo ritam meča u poslednjem kvartalu, gde je Partizan kontrolisao ritam meča i tako upisao ubedljivu pobedu.

Obradović je delio minutažu svim košarkašima na terenu, tako da su svoje minute imali i Aleksa Dimitrijević, kao i Mitar Bošnjaković, koji su se tako imali prilike da se predstave navijačima Partizana.

Sledeću utakmicu crno-beli igraju u nedelju protiv Pariza.