105.2585

Нови прекид меча између Црвене звезде и Партизана

06.06.2022. 22:21 22:46
Извор: Tanjug / ilustracija

БЕОГРАД: Кошаркашко финале АБА лиге између Црвене звезде и Партизана поново је прекинуто у 24. минуту јер су навијачи црвено-белих упаљачима засули арбитре Сашу Пукла, Томислава Хордова и Милоша Кољеншића.

Инцидент се догодио пошто су судије досудиле прекршај над центром Партизана Матијасом Лесором.

Арбитри су напустили терен, за њима су отишли и играчи оба тима.

Утакмица тек што је била настављена јер је почетак другог полувремена каснио због тога што су судије нису хтеле да изађу на терен док се не испразни део трибина испред тунела кроз који излазе на терен.

Арбитри и делегат наредили да се испразни дворана

Делегат финала АБА лиге између Црвене звезде и Партизана Славенко Бабић и судијска тројка коју чине Саша Пукл, Томислав Хордов и Милош Кољеншић наложили су пражњење комплетне дворане "Александар Николић" како би пета и одлучујућа утакмица била настављена.

Меч је прекинут у 24. минуту при резултату 39:39 пошто су навијачи домаћег тима упаљачима гађали арбитре, који су трком напустили паркет. Око 1.000 навијача Црвене звезде и даље одбија да напусти дворану.