Novi prekid meča između Crvene zvezde i Partizana

06.06.2022. 22:21 22:46
Izvor: Tanjug / ilustracija

BEOGRAD: Košarkaško finale ABA lige između Crvene zvezde i Partizana ponovo je prekinuto u 24. minutu jer su navijači crveno-belih upaljačima zasuli arbitre Sašu Pukla, Tomislava Hordova i Miloša Koljenšića.

Incident se dogodio pošto su sudije dosudile prekršaj nad centrom Partizana Matijasom Lesorom.

Arbitri su napustili teren, za njima su otišli i igrači oba tima.

Utakmica tek što je bila nastavljena jer je početak drugog poluvremena kasnio zbog toga što su sudije nisu htele da izađu na teren dok se ne isprazni deo tribina ispred tunela kroz koji izlaze na teren.

Arbitri i delegat naredili da se isprazni dvorana

Delegat finala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana Slavenko Babić i sudijska trojka koju čine Saša Pukl, Tomislav Hordov i Miloš Koljenšić naložili su pražnjenje kompletne dvorane "Aleksandar Nikolić" kako bi peta i odlučujuća utakmica bila nastavljena.

Meč je prekinut u 24. minutu pri rezultatu 39:39 pošto su navijači domaćeg tima upaljačima gađali arbitre, koji su trkom napustili parket. Oko 1.000 navijača Crvene zvezde i dalje odbija da napusti dvoranu.