НИЈЕ ЈОШ ГОТОВО Звезда победила Партизан и СМАЊИЛА ЗАОСТАТАК

18.06.2023. 23:23 23:33
Извор: TANJUG/ RADE PRELIĆ/ bg

Црвена звезда – Партизан 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19)

Резултатска клацкалица обележила је већи део сусрета, али је у другом полувремену домаћин био убедљив. Кошаркаши Црвене звезде смањили су на 2-1 против Партизана у финалној серији АБА лиге и закомпликовали борбу за трофеј.

На крилима заглушујуће буке на домаћем паркету, црвено-бели су боље отворили утакмицу. Агресивном одбраном и високим искакањима затворили су све прилазе кошу, али је убрзо нападачки потенцијал дошао до изражаја, па је уследио период равноправне борбе. За црно-беле на почетку је погађао Пантер, за ривала Недовић. Експлозивни бек Звезде одлично је проналазио пукотине у одбрани црно-белих, али није имао адекватну подршку. Тако је „парни ваљак“ после првих 10 минута имао предност.

Ивановић је одлучио да Кампацо овај пут почне са клупе и то му се није исплатило. Почетком друге деонице Егзум је преузео одговорност и био иницијатор новог налета клуба из Хумске. Ипак, он је био кратког даха. Сјајну секвенцу одиграо је Вилдоза, који се поенима, као и дефанзивном постарао да бранилац трофеја преокрене. Нови обрт дешава се пред одлазак на велики одмор. Тада је расположени Анђушић сустигао црвено-беле, а Нанели тројком две секунде пре краја донео плус три вицешампиону пред коначних 20 минута.

Трећи квартал донео је много јаснију игру Звезде и у нападу и у одбрани. Све тромије деловала је Обрадовићева екипа, тако да су домаћи из минута и минут сламали отпор ривала. Иако то резултатски није тако изгледало, само се чекао моменат да црвено-бели оду на нешто већу разлику. Једна од кључних ствари била је та што је потпуно заустављен Пантер, који није постигао поене од прве четвртине. Пред крај трећег интервала Ивановићев тим је дошао до плус седам и наговестио да ће смањити у серији.

Управо то се и десило. Партизан је одиграо најлошију четвртину, а највећи ривал је уз фанатичку подршку са трибина преломио утакмицу и дошао до прве победе у финалу. Наредни дуел на програму је сутра од 19 часова, такође у хали „Александар Николић“.

БЕОГРАД: Дворана „Александар Николић“, гледалаца: 7.500, судије: Јавор, Хордов, Кардум.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд, Вилдоза 14, Лазаревић, Кампацо 7, Митровић 16, Лазић 6, Мартин 7, Добрић 4, Недовић 19, Марковић, Петрушев 16, Бентил 2.

ПАРТИЗАН: Ледеј 9, Аврамовић, Копривица, Пантер 12, Смаилагић 5, Папапетру 2, Егзум 16, Нанели 6, Лесор 4, Трифуновић, Анђушић 9, Мадар 15.

В. М. Петровић

ИНЦИДЕНТ НА ТЕРЕНУ

Трећа утакмица финалне серије АБА лиге између Црвене звезде и Партизана почела је са 25 минута закашњења, због инцидената које су направили навијачи домаће екипе кад су играчи гостију изашли на загревање.

Одмах пошто су истрчали на терен, играчи Партизана су засути са трибина упаљачима, кованицама, па чак и лименкама.

Убрзо затим је мало недостајало да дође до физичког напада на кошаркаше Партизана, због чега су они привремено напустили терен, па је почетак утакмице каснио.