NIJE JOŠ GOTOVO Zvezda pobedila Partizan i SMANJILA ZAOSTATAK

18.06.2023. 23:23 23:33
Izvor: TANJUG/ RADE PRELIĆ/ bg

Crvena zvezda – Partizan 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19)

Rezultatska klackalica obeležila je veći deo susreta, ali je u drugom poluvremenu domaćin bio ubedljiv. Košarkaši Crvene zvezde smanjili su na 2-1 protiv Partizana u finalnoj seriji ABA lige i zakomplikovali borbu za trofej.

Na krilima zaglušujuće buke na domaćem parketu, crveno-beli su bolje otvorili utakmicu. Agresivnom odbranom i visokim iskakanjima zatvorili su sve prilaze košu, ali je ubrzo napadački potencijal došao do izražaja, pa je usledio period ravnopravne borbe. Za crno-bele na početku je pogađao Panter, za rivala Nedović. Eksplozivni bek Zvezde odlično je pronalazio pukotine u odbrani crno-belih, ali nije imao adekvatnu podršku. Tako je „parni valjak“ posle prvih 10 minuta imao prednost.

Ivanović je odlučio da Kampaco ovaj put počne sa klupe i to mu se nije isplatilo. Početkom druge deonice Egzum je preuzeo odgovornost i bio inicijator novog naleta kluba iz Humske. Ipak, on je bio kratkog daha. Sjajnu sekvencu odigrao je Vildoza, koji se poenima, kao i defanzivnom postarao da branilac trofeja preokrene. Novi obrt dešava se pred odlazak na veliki odmor. Tada je raspoloženi Anđušić sustigao crveno-bele, a Naneli trojkom dve sekunde pre kraja doneo plus tri vicešampionu pred konačnih 20 minuta.

Treći kvartal doneo je mnogo jasniju igru Zvezde i u napadu i u odbrani. Sve tromije delovala je Obradovićeva ekipa, tako da su domaći iz minuta i minut slamali otpor rivala. Iako to rezultatski nije tako izgledalo, samo se čekao momenat da crveno-beli odu na nešto veću razliku. Jedna od ključnih stvari bila je ta što je potpuno zaustavljen Panter, koji nije postigao poene od prve četvrtine. Pred kraj trećeg intervala Ivanovićev tim je došao do plus sedam i nagovestio da će smanjiti u seriji.

Upravo to se i desilo. Partizan je odigrao najlošiju četvrtinu, a najveći rival je uz fanatičku podršku sa tribina prelomio utakmicu i došao do prve pobede u finalu. Naredni duel na programu je sutra od 19 časova, takođe u hali „Aleksandar Nikolić“.

BEOGRAD: Dvorana „Aleksandar Nikolić“, gledalaca: 7.500, sudije: Javor, Hordov, Kardum.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 14, Lazarević, Kampaco 7, Mitrović 16, Lazić 6, Martin 7, Dobrić 4, Nedović 19, Marković, Petrušev 16, Bentil 2.

PARTIZAN: Ledej 9, Avramović, Koprivica, Panter 12, Smailagić 5, Papapetru 2, Egzum 16, Naneli 6, Lesor 4, Trifunović, Anđušić 9, Madar 15.

V. M. Petrović

INCIDENT NA TERENU

Treća utakmica finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Partizana počela je sa 25 minuta zakašnjenja, zbog incidenata koje su napravili navijači domaće ekipe kad su igrači gostiju izašli na zagrevanje.

Odmah pošto su istrčali na teren, igrači Partizana su zasuti sa tribina upaljačima, kovanicama, pa čak i limenkama.

Ubrzo zatim je malo nedostajalo da dođe do fizičkog napada na košarkaše Partizana, zbog čega su oni privremeno napustili teren, pa je početak utakmice kasnio.