14°C
03.10.2024.
117.0241
106.0385

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ДОЖИВЕЛИ КРАХ Контрола па дефанзивна катастрофа и пораз на евролигашкој премијери

03.10.2024. 21:21 22:40
Partizan Spartak

Кошаркаши Партизана контролисали меч до почетка друго полувремена, а онда погубили конце у одбрани и испустили победу, пошто је Басконија са 88:82 била боља у првом колу Евролиге.

Прибојавали су се црно-бели да би могли да имају велике потешкоће на гостовању на којем нису славили још од 2001. године. И кренули су веома нервозно, пошто је ривал преко Тимоти Луваву-Кабароа ухватио нападачки ритам и имао иницијативу на старту. Међутим, од тог момента, Београђани су играли изврсно у одбрани и преузимањима доводили Басконију до лудила.

Уласком Карлика Џоунса игра "парног ваљка" подигнута је на још виши ниво, да би преко Брендона Дејвиса и Тајрика Џоунса Партизан успоставио контролу и у рекету. Захваљујући свему томе, екипа Жељка Обрадовића је на полувреме отишла са 38:32, али је утисак да до краја није наплатила изврсну игру.

Није то пољуљало госте да још конкретније отворе друго полувреме. Повели су девет разлике и кокетирали са двоцифреним вођством, да би их недостатак агресивности и прављења правовремених фаулова коштао вишег вођства. Све то је искористила Басконија и приближила се на само минус један.

У четвртој четвртини играло се кош за кош, све док се екипа из Виторије није одвојила и искористила слаб нападачки период Партизана, који није могао да се врати после летаргичне игре у одбрани у завршници.

Тако је Басконија славила и нанела први пораз црно-белима у Евролиги.

Најзаслужнији за то били су Хауард са 17 и Луваву са 15 поена. Партизан је предводио Т. Џоунс са 22 поена.