KOŠARKAŠI PARTIZANA DOŽIVELI KRAH Kontrola pa defanzivna katastrofa i poraz na evroligaškoj premijeri

03.10.2024. 21:21 22:40
Partizan Spartak

Košarkaši Partizana kontrolisali meč do početka drugo poluvremena, a onda pogubili konce u odbrani i ispustili pobedu, pošto je Baskonija sa 88:82 bila bolja u prvom kolu Evrolige.

Pribojavali su se crno-beli da bi mogli da imaju velike poteškoće na gostovanju na kojem nisu slavili još od 2001. godine. I krenuli su veoma nervozno, pošto je rival preko Timoti Luvavu-Kabaroa uhvatio napadački ritam i imao inicijativu na startu. Međutim, od tog momenta, Beograđani su igrali izvrsno u odbrani i preuzimanjima dovodili Baskoniju do ludila.

Ulaskom Karlika Džounsa igra "parnog valjka" podignuta je na još viši nivo, da bi preko Brendona Dejvisa i Tajrika Džounsa Partizan uspostavio kontrolu i u reketu. Zahvaljujući svemu tome, ekipa Željka Obradovića je na poluvreme otišla sa 38:32, ali je utisak da do kraja nije naplatila izvrsnu igru.

Nije to poljuljalo goste da još konkretnije otvore drugo poluvreme. Poveli su devet razlike i koketirali sa dvocifrenim vođstvom, da bi ih nedostatak agresivnosti i pravljenja pravovremenih faulova koštao višeg vođstva. Sve to je iskoristila Baskonija i približila se na samo minus jedan.

U četvrtoj četvrtini igralo se koš za koš, sve dok se ekipa iz Vitorije nije odvojila i iskoristila slab napadački period Partizana, koji nije mogao da se vrati posle letargične igre u odbrani u završnici.

Tako je Baskonija slavila i nanela prvi poraz crno-belima u Evroligi.

Najzaslužniji za to bili su Hauard sa 17 i Luvavu sa 15 poena. Partizan je predvodio T. Džouns sa 22 poena.