104.8191

КЛС: Пораз Војводине од Бановчана

05.04.2018. 22:58 23:04
Извор: Dnevnik.rs

На крају овосезонског пута у КЛС, кошаркаши Војводине очигледно су остали без енергије, те су одиграли вероватно најслабију партију у овом првенству. Војводина – Дунав 70:75 (24:14, 9:23, 17:22, 20:16)

Посебно слаб је био шут црвено – белих, поготово онај за три поена (7 од 40), те су гости из Старих Бановаца , који се за разлику од Војводине нису пласирали у Суперлигу, заслужено славили.

Новосађани су почели врло добро, повели са 6:0, а гостима је требало три минута до првих поена. Имали су црвено – бели 11 поена вишка у првој деоници, али онда је уследио велики пад. Нису поентирали домаћи безмало четири минута у другој четвртини, мучили се у нападу, те су на полувреме отишли са четири поена заостатка (33:37).

Агресивно и енергично су ушли изабраници Филипа Соцека у други део утакмице, поново оставрили серију од 6:0, те убрзо стигли до вођства од 48:42. Но, уследио је страховит пад Војводине, гости су до краја треће деонице направили серију од 17:2 и са девет поена вишка ушли у последњу четвртину. Ту су Бановчани били у вођству, Војводина је у неколико наврата била близу изједначења, али грешке, продате лопте и промашаји чак и из чистих позиција, однели су бодове низ Дунав.

Д. Кн.

ВојводинаДунав 70:75 (24:14, 9:23, 17:22, 20:16)

НОВИ САД: велика сала Спенса, гледалаца: 400. Судије: Ј. Јурас, Марковић, Свркота.

ВОЈВОДИНА: Зарић 8, Стојановић 7, Бербаков 5, Јањић 12, Бјелица 19, Виријевић 1, Прица 2, Силађи 4, Ковачевић, Чабрило 2, Атанасов, Бировљев 10.

ДУНАВ: Николић 18, Цветковић 8, Добривојевић, Боловић, Митровић 18, Вуковић 10, Поповић, Миљковић 13, Кљештан 8, Станојевић.