KLS: Poraz Vojvodine od Banovčana

05.04.2018. 22:58 23:04
Izvor: Dnevnik.rs

Na kraju ovosezonskog puta u KLS, košarkaši Vojvodine očigledno su ostali bez energije, te su odigrali verovatno najslabiju partiju u ovom prvenstvu. Vojvodina – Dunav 70:75 (24:14, 9:23, 17:22, 20:16)

Posebno slab je bio šut crveno – belih, pogotovo onaj za tri poena (7 od 40), te su gosti iz Starih Banovaca , koji se za razliku od Vojvodine nisu plasirali u Superligu, zasluženo slavili.

Novosađani su počeli vrlo dobro, poveli sa 6:0, a gostima je trebalo tri minuta do prvih poena. Imali su crveno – beli 11 poena viška u prvoj deonici, ali onda je usledio veliki pad. Nisu poentirali domaći bezmalo četiri minuta u drugoj četvrtini, mučili se u napadu, te su na poluvreme otišli sa četiri poena zaostatka (33:37).

Agresivno i energično su ušli izabranici Filipa Soceka u drugi deo utakmice, ponovo ostavrili seriju od 6:0, te ubrzo stigli do vođstva od 48:42. No, usledio je strahovit pad Vojvodine, gosti su do kraja treće deonice napravili seriju od 17:2 i sa devet poena viška ušli u poslednju četvrtinu. Tu su Banovčani bili u vođstvu, Vojvodina je u nekoliko navrata bila blizu izjednačenja, ali greške, prodate lopte i promašaji čak i iz čistih pozicija, odneli su bodove niz Dunav.

D. Kn.

VojvodinaDunav 70:75 (24:14, 9:23, 17:22, 20:16)

NOVI SAD: velika sala Spensa, gledalaca: 400. Sudije: J. Juras, Marković, Svrkota.

VOJVODINA: Zarić 8, Stojanović 7, Berbakov 5, Janjić 12, Bjelica 19, Virijević 1, Prica 2, Silađi 4, Kovačević, Čabrilo 2, Atanasov, Birovljev 10.

DUNAV: Nikolić 18, Cvetković 8, Dobrivojević, Bolović, Mitrović 18, Vuković 10, Popović, Miljković 13, Klještan 8, Stanojević.